P0

Fotoreportažai, Kultūra

„Don Žuanas“ pasitiktas ilgais „bravo”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-18


Penktadienio vakarą Žvejų rūmuose nuskambėjo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjera – atgijo Wolfgango Amadeaus Mozarto „Don Žuanas“.

Dmitrij Matvejev nuotr.

Ją Klaipėdoje ėmėsi statyti garsių kūrėjų komanda: dirigentas iš Austrijos Josefas Wallnigas, režisierius Jonas Vaitkus, scenografas Gintaras Makarevičius ir kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė. Pastarosios kurti viduramžių stiliaus kostiumai ir suknelės saikingai „sušiuolaikinti“. Didžiulius puošnius perukus ir korsetus scenoje dėvi ne vien tik moterys…  O Don Žuanui puikiai pritinka gaidžio uodegą primenantis frakas, ironiškai pabrėžiantis personažo siekius ir jo padėties komiškumą.

Pastatyme netrūksta J. Vaitkaus režisūrinei rankai būdingų bruožų. Pavyzdžiui, operos veikėjų ratas papildytas keistomis belytėmis klykiančiomis būtybėmis, kurios bando prisitaikyti, dalyvauti veiksme ar net įtakoti veikėjų likimus. Ši provokuojanti misija scenoje buvo patikėta Aurelijaus Liškausko vadovaujamiems Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro trupės šokėjams ir pačiam choreografui.

Pasak teatro vadovės Laimos Vilimienės, kiekvieno muzikinio teatro garbės reikalas turėti tokią operą savo repertuare. Po
premjeros L.Vilimienė akcentavo, kad operos atlikimas pranoko jos išankstinius lūkesčius: „Salę užliejusi emocinė banga puikiai derėjo su W. A. Mozarto muzika“.

Anot teatro pranešimo, po premjeros Žvejų rūmų publika ilgai šaukė „bravo“.

Pirmąjį premjerinį spektaklį dirigavo svečias iš Austrijos Josefas Wallnigas, Žavingąja Dona Ana, neskubančia tikėti Don Žuano meiliais žodeliais, scenoje tapo Agnė Stančikaitė, jos sužadėtiniu Don Otavijumi – Edgaras Davidovičius. Meilikautojo paliktosios Donos Elvyros partiją atliko Gabrielė Kuzmickaitė. Į nuotakos apgaudinėjamą valstietį Mazetą persikūnijo Kšištofas Bondarenko, jo naiviąją sutuoktinę Cerliną ypač įtaigiai dainavo Monika Pleškytė. Tašką visoje Don Žuano istorijoje padėjo rūstusis Komandoras, arba Akmeninis svečias – Valdas Kazlauskas. Ir nors įprastai šioje operoje Don Žuanas pradingsta Komandoro kapo duobėje, J. Vaitkaus pastatyme jis (Steponas Zonys) iš scenos pasitraukia juokdamasis…

Dmitrij Matvejev nuotr.


  2019-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt