P0

Veidai

90-metė priekuliškė mezga kojines kaimynams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-20


Klaipėdos rajono valdžios atstovai 90-mečio proga pasveikino Priekulėje gyvenančią Adelę Ivanauskienę.

Jubiliatę sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės vardu sveikino mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė ir socialinio darbo specialistė Virginija Šiaulytienė.

Vartydama senas nuotraukas A. Ivanauskienė svečiams pasakojo turėjusi du sūnus. Vienas, dar besimokydamas ketvirtame kurse, mirė nuo kraujo vėžio ir paliko ne tik tėvus, bet ir vestuvėms besiruošusią sužadėtinę. Kitą sūnų pakirto infarktas.

Dabar dienas senolei praskaidrina du augintiniai – šunys, kuriuos močiutė vadina didžiausiu savo turtu.

Plungėje gimusi moteris per Antrąjį pasaulinį karą gyveno Veiviržėnuose, vėliau, jau būdama „praaugusi mergikė“, Vanaguose kasė apkasus.

„Visko esu mačiusi. Dabar žmonės labai pasikeitę, po karo visi geri buvo, vieni kitus užjautė“, – sakė A. Ivanauskienė.

Po karo ištekėjusi už vyro geležinkelininko, moteris kurį laiką dirbo Klaipėdos buitiniame – siuvėja. Vėliau, atsidarius siuvyklai Priekulėje, ėmė darbuotis čia. Priekulėje ir abu vaikus užaugino.

„Kad būčiau priimta į darbą, reikėjo pabaigti 8 klases, du kartus kursus lankiau. Turėjau aukščiausiąją, 5 kategoriją“, – pasakojo jubiliatė.

Dabar močiutė jau nesiuva, tačiau siuvimo mašina vis dar stovi kambaryje. Sako, kad vien tik pasėdėjus prie jos pasidaro smagiau ir geriau. Ir nors siūti jau nebeleidžia akys, močiutė randa kitos veiklos: mezga kojines, kurias išdalija kaimynams.


2019-05-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt