P0

Kultūra

„Dangė“ festivalyje Stambule laimėjo II vietą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-20


Klaipėdos Žvejų rūmų moterų choras „Dangė“ dainavo Turkijoje. Kolektyvas dalyvavo Stambule, prof. dr. Tiurkan Saylan (kovotojos už moterų teises) vardu pavadintame kultūros centre vykusiame VI tarptautiniame chorinės ir folkloro muzikos festivalyje-konkurse „Harmanfolk“.

„Dangės” choras po apdovanojimų. 

Konkurso organizatoriai akcentavo, kad pagrindinį dėmesį skiria įvairių šalių folklorui ir autentiškumui. Pagal šiuos reikalavimus ir buvo ruošiamas pasirodymas.

Konkurse įvairiose kategorijose varžėsi chorai, instrumentiniai ir šokių ansambliai iš Bulgarijos, Irano, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Turkijos. Kolektyvų pasirodymus vertino tarptautinė komisija.

„Pirmą kartą dalyvavome tokio formato konkurse. Pasirinkome lietuvių kompozitorių kūrinius, kuriuose dominuoja lietuviško folkloro elementai bei šiuolaikinės muzikos išraiškos priemonės. Tai V. Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“, T. Kutavičiaus „Lioj“ (M. Milašiaus tekstas) ir N. Sinkevičiūtės „Skrido bitė“. Konkurse dalyvavę chorai derino liaudiško ir akademinio dainavimo stilius. Mums (ir komisijai) labai patikusios bulgarės savo kūrinius atliko taip vadinamu gerkliniu dainavimo būdu“, – papasakojo choro „Dangė“ meno vadovė Judita Kiaulakytė.

Klaipėdiečių choras konkurse laimėjo II vietą, pelnė festivalio laureato sidabrinę taurę, o visos atlikėjos apdovanotos sidabro medaliais bei sertifikatais.

Choro „Dangė“ atlikėjos Stambule be repeticijų ir konkurso turėjo taip pat šiek tiek laisvo laiko pasigrožėti senosios kultūros paminklais ir šiuolaikine architektūra pribloškiančiais vaizdais. Prieš išvykstant namo festivalio organizatoriai (grupės kuratorius – tarptautinių ryšių departamento atstovas Omer Ferda Coskun) padėkojo „Dangės“ chorui už puikų pasirodymą ir išreiškė didelį norą pratęsti kultūrinį bendradarbiavimą tarp Turkijos ir Lietuvos, sulaukti kitų meno kolektyvų iš Klaipėdos vizitų.


Kultūros straipsnių vidus

2019-05-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt