P0

Kriminalai ir nelaimės

Nuteistas buvęs Uosto direkcijos inžinierius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-20


Specialiųjų tyrimo tarnyba (STT) praneša, jog Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs jų tarybos baigtą baudžiamąją bylą, už kyšininkavimą ir dokumentų klastojimą nuteisė buvusį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) inžinierių Arūną Toliušį, o bendrovės „Topada“ direktorių Tomą  Dobožinską – už jo papirkimą.

A. Tolišiui teismas skyrė 11 298 eurų dydžio baudą ir atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje dvejus metus, o jį papirkti siekusiam verslininkui teks į valstybės biudžetą sumokėti 9 415 eurų piniginę baudą.

STT pranešime teigiama esą buvęs inžinierius keletą kartų susitarė su bendrovės direktoriumi priimti iš jo kyšius ir reikalavo kyšio už tai, kad jis suklastos uosto akvatorijos gylių prie krantinių matavimų duomenis iki projektinių dydžių tam, kad bendrovė galėtų priduoti krantinių gilinimo rangos darbus, kaip tinkamai atliktus ir gauti už tai rangos sutartyje numatyto dydžio atlyginimą.

„Nuteistojo A. T. ( Arūno Toliušio – AK pst.) veiksmais buvo tyčia suklaidinti vadovaujantys ir atsakingi KVJUD asmenys, sukeltos abejonės jų gebėjimais ir pastangomis užtikrinti valstybės kontroliuojamo juridinio asmens veiklos skaidrumą, dėl ko juridiniam asmeniui padaryta didelė neturtinė žala. Dėl dokumentų suklastojimo ir panaudojimo, taip pat dėl projektų bei normatyvinių dokumentų reikalavimams neatitinkančių darbų priėmimo organizavimo KVJUD patyrė didelę turtinę žalą”,- rašoma STT pranešime.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


  2019-05-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt