P0

Politika, Svarbu

Prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento ir Europarlamento rinkimuose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-20


Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimų antrajam ture bei rinkimuose į Europos Parlamentą (EP).

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dieną, sekmadienį, gegužės 26 d. negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto visose savivaldybėse. Balsavimas iš anksto organizuojamas visų savivaldybių pastatuose nuo  gegužės 20 iki 24 dienos nuo 8 iki 20 valandos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Rinkėjai, kurie balsuos iš anksto, rinkimų komisijų nariams turės pateikti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Iki pirmadienio vidurdienio Klaipėdos savivaldybės patalpose buvo balsavę tik 280 rinkėjų.

Rinkėjai, esantys sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, galės balsuoti nuo gegužės 22 dienos iki gegužės 24 dienos šiose įstaigose sudarytuose specialiuose punktuose įrengtose balsavimo vietose pagal grafiką nustatytomis darbo valandomis.

Tuo tarpu rinkėjai, kuriems rinkimų dieną bus sukakę 70 metų, neįgalūs rinkėjai ar laikinai nedarbingi, užpildę VRK patvirtintą formą P6 ir įtraukti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą, galės balsuoti namuose gegužės 24–25 d. nuo 8 iki 20 valandos.

Primename, kad į antrąjį prezidento rinkimų turą po gegužės 12 d. vykusio balsavimo pateko Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda, surinkę apylygiai – kiek per  30 proc. rinkėjų balsų. Skirtumas tarp į antrąjį turą patekusių kandidatų – vos 2 647 balsai.

O patekti į Europos Parlamentą pretenduoja 16 partijų bei visuomeninių rinkimų komitetų (15 numeris liko laisvas Rusų aljansui sudarius koaliciją). Rinkėjas turi pažymėti tik vieną jam patinkančią partiją ar rinkimų  komitetą, kurį deleguoja į EP. Pažymėjus kelias politines jėgas arba nepažymėjus nė vienos, biuletenis bus pripažintas negaliojančiu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasitikrinti, kurioje apylinkėje rinkimų dieną rinkėjai gali balsuoti, galima portale www.rinkėjopuslapis.lt ir VRK internetinėje svetainėje.


  2019-05-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt