P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėl prokuroro nušalinimo – mįslinga tyla (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-21


Praėjus beveik dviem mėnesiams nuo tada, kai nuo pareigų buvo nušalintas Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras Aidas Giniotis, nei jo tiesioginis vadovas, nei Generalinės prokuratūros atstovai nušalinimo priežasčių nekomentuoja, nuo visuomenės atsitvėrę tylos siena.

Aidas Giniotis. Palmiros Mart nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS vyriausiasis prokuroras Jevgenij Michailovskij „Atviros Klaipėdos” žurnalistei penktadienį tik patvirtino faktą, kad A. Giniotis iki šiol nedirba, tačiau daugiau nieko komentuoti teigė negalįs.

„Reikia klausti Generalinės prokuratūros, aš nieko nežinau”, –  sakė skyriaus vyriausiasis prokuroras. Klausimą, ar prieš A. Giniotį nepradėtas ikiteisminis tyrimas, jis pavadino „įdomiu” ir dar kartą paragino kreiptis į Generalinę prokuratūrą, mat nuo pareigų A. Giniotis nušalintas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio sprendimu.

Atsakymą, kurį sudaro vienas sakinys, į dar penktadienį, gegužės 17 d., ryte Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriui išsiųstą paklausimą dėl A. Giniočio nušalinimo aplinkybių gavome tik antradienį po pietų.

„Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad prokuroras A. Giniotis nušalintas nuo pareigų vadovaujantis Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 43 str. 2 d. 1 p. iki kol bus atliktas tarnybinis patikrinimas ir priimtas sprendimas dėl tarnybinės atsakomybės taikymo”, – rašoma jame.

Tuo metu dar kovo 29 d. prokuratūros išplatintame pranešime buvo teigta, jog generalinis prokuroras pavedė Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriui atlikti tarnybinį patikrinimą, kurio metu turi būti patvirtinti arba paneigti gauti pradiniai duomenys apie A. Giniočio galimai atliktus tam tikrus veiksmus.

„Pasitvirtinus gautai informacijai, bus vertinama, ar tokiu elgesiu prokuroras neperžengė prokurorų etikos kodekse nustatytų ribų”, – tąsyk buvo rašoma pranešime.

Jame taip pat buvo nurodyta, esą detalesnės informacijos apie atliekamo tarnybinio patikrinimo aplinkybes šiuo metu negalima pateikti, siekiant objektyvaus nešališko tyrimo ir įvertinimo.

Įprastai tarnybinis patikrinimas privalo būti atliktas per 30 dienų, tačiau neretai jis atliekamas kur kas greičiau. Tam tikrais atvejais, esant būtinybei, patikrinimo terminas gali būti pratęstas dar 30-čiai dienų. Bet kuriuo atveju tarybinis patikrinimas dėl A. Giniočio turėtų būti baigtas iki gegužės 29 d.

INFORMACIJA

Daugiau nei 10 metų Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKT skyriuje dirbantis A. Giniotis daugiausia narplioja su narkotikais, ginklais, jų kontrabanda, organizuotų nusikaltėlių gaujų susijusius nusikaltimus. Jam Generalinė prokuratūra ne kartą yra pavedusi palaikyti valstybinį kaltinimą panašiose stambaus masto bylose, tyrimus kuriose būdavo atlikę Kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir kurios būdavo nagrinėjamos Klaipėdos apygardos teisme.

Jis kartu su Generalinės prokuratūros prokuroru 2013 metų birželį palaikė valstybinį kaltinimą ir Henriko Daktaro bei jo gaujos narių byloje.

Prokuroras A. Giniotis žinią apie jo nušalinimą nuo pareigų sužinojo, jo kolegoms kovo 29 d. Klaipėdos piliavietėje iškilmingai minint Prokuratūros dieną.


  2019-05-21

  2 komentarai “Dėl prokuroro nušalinimo – mįslinga tyla”

  1. Avatarne draugė (IP: 195.182.92.36)

   Negražu Palmira, oi negražu….

   • AvatarĮdomu (IP: 86.100.139.190)

    Kaip suprasti, “negražu”? Jei kažką žinai, tai ir parašyk.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt