P0

Svarbu, Švietimas

Priėmimas į mokyklas: politikai žada kontrolę

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-05-21


Elektroninei priėmimo į mokyklas sistemai „supjovus grybą”, dėl tolesnių veiksmų pirmadienį vyko pasitarimas ir aukščiausiame miesto politiniame lygyje.

Žinia, pasibaigus automatiniam eilių generavimui po I etapo priėmimo buvo nustatyta, kad į kai kurių mokyklų bendrąsias klases nepateko jų priskirtose teritorijose gyvenantys mokiniai, tačiau pateko neteritoriniai ir kitų savivaldybių teritorijose gyvenantieji.  Taip pat į vienos mokyklos netradicinio ugdymo klases pateko mokiniai, motyvacinius vertinimus išlaikę žemesniais balais.

„Dokumentų priėmimas vyko puikiai, o kai prasidėjo priėmimas į mokyklas, klases, sistema sustreikavo. Teigiama, kad problemos kilo dėl to, kad buvo suvesta per daug indikatorių. Reaguojant į tai pradėta tikrinti, derinti su mokyklomis, suvedinėti duomenis rankiniu būdu. Specialistai teigė, kad situacija šiuo metu jau suvaldyta, bet kol kas nepateikė, kiek yra atvejų, kai buvo nepatenkinti teisėti lūkesčiai, skundų, tik tikino, kad tai nėra ženklūs skaičiai”, – po pas merą vykusio pasitarimo teigė švietimo sritį kuruojantis jo pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Švietimo vidus

Anot jo, jau išspręstas gimnazinių klasių klausimas, baigiama tvarkytis su penktokais, vėliau seks pirmokų kausimas.

„Ir meras, ir aš akcentavome, kad pirmiausia turi būti pasirūpinta klaipėdiečių vaikais, o gyvenantiems rajone jau teks tai, kas liks. Oficialiai teigiama, kad gyventojų skaičius Klaipėdoje mažėja, o vaikų mokykloje didėja. Tai akivaizdžiai rodo, kad jų daugėja rajono sąskaita. Tik tiek, kad nėra iki galo tobulos sistemos, kaip nustatyti realias gyvenamąsias vietas, ar jos nesiskiria nuo deklaruotosios”,  – teigė vicemeras.

Pasak A. Cesiulio, meras jam pavedė kontroliuoti, kaip bus išspręsta ši problema.

Antrasis priėmimo etapas, per kurį Savivaldybė žada ištaisyti situaciją, prasidėjo pirmadienį.


  2019-05-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt