P0

Kriminalai ir nelaimės

Sintetinio fentanilio platintojų laukia belangė

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-21


Už itin stipraus sintetinio narkotiko – fentanilio*, skirto stipriems skausmams malšinti, bei psichotropinių vaistų platinimą septyni uostamiesčio gyventojai stos prieš teismą: Klaipėdos apskrities kriminalistai baigė ikiteisminį tyrimą dėl šių nusikalstamų veikų.

Uostamiesčio teisėsaugininkai tyrimą pradėjo dar 2017 metais, kai mieste padaugėjo atvejų su daugiabučių laiptinėse aptinkamais sunkiai aplinkoje besiorientuojančiais, nuo kvaišalų apsvaigusiais asmenimis. Būta ir mirtinų apsinuodijimų, mat žmogų gali nužudyti vos kelioms smėlio smiltelėms prilygstantis fentanilio kiekis.

Pasak Klaipėdos apskrities policijos atstovės spaudai Andromedos Grauslienės, fentanilis skirtas stipriam skausmui malšinti, jo galima įsigyti tik su gydytojo receptu, bet kažkokiu būdu jis patenka į rinką.

Fentanilio pleistrai skirti tik išoriniam naudojimui. Nežinodami, kaip jį tiksliai vartoti, narkomanai iš jo įsigudrina išgauti veikliąją medžiagą, kurią leidžiasi į veną ir taip sunkiai apsinuodija.

2018 m. Klaipėdos apylinkės teismas 2 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė taksistą, kuris platino šį receptinį, narkotinio poveikio vaistinį preparatą. Tąsyk gauta duomenų ir apie kitus sintetinį opioidą bei kitus receptinius psichotropinius vaistus platinusius asmenis.

Ką tik baigtame ikiteisminiame tyrime baudžiamojon atsakomybėn patraukti 7 asmenys, tarp jų 4  – už kvaišalų platinimą. Tarp kaltinamųjų – ir 34 metų gargždiškis, kvaišalus platinęs dideliais kiekiais. Beje, 2013 m. už panašią veiką teismas jį buvo išteisinęs.

Iš kaltinamųjų paimti pleistrai su minėtu fentaniliu ir klonazepamo bei tramadolio tabletės.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje teisme palaikys tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Maksimali bausmė už šias veikas – laisvės atėmimas  iki 10 metų.


*Fentanilis yra maždaug 80–100 kartų stipresnis analgetikas lyginant su morfinu ir 40–50 kartų stipresnis lyginant su farmacijoje naudojamu (100 % grynu) heroinu.


  2019-05-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt