P0

Kriminalai ir nelaimės

Prisiėmė kaltę už sutuoktinės autoįvykį – gavo 2000 eurų baudą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-22


Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje sutuoktiniai, eismo įvykio deklaracijoje įrašę melagingus duomenis ir neteisėtai gavę draudimo išmoką, buvo kaltinami sukčiavimu ir dokumentų klastojimu.

Anot teismo pranešimo, nustatyta, kad moters vairuojamas automobilis sankryžoje susidūrė su kitu automobiliu, vairuotojai užpildė eismo įvykio deklaraciją ir išsiskirstė. Kadangi nebegaliojo moters vairuotojo pažymėjimas ir dėl šios priežasties ji galėjo negauti draudimo išmokos, ji kartu su sutuoktiniu nusprendė, jog pastarasis prisiims atsakomybę dėl eismo įvykio.

pxhere.com nuotr.

Vyras susitiko su žmogumi, su kurio automobiliu susidūrė sutuoktinės automobilis, ir jie perrašė eismo įvykio deklaraciją apie transporto priemonės žalą. Į deklaraciją buvo surašyti melagingi duomenys esą jis, o ne jo sutuoktinė, vairuodamas automobilį sankryžoje susidūrė su kitu automobiliu. Šis dokumentas ir pranešimas apie transporto priemonės žalą, kuriame taip pat buvo melagingi duomenys apie eismo įvykį, buvo pateiktas draudimo bendrovei.

Remdamasi pateiktais suklastotais dokumentais bendrovė pripažino minėtą eismo įvykį draudiminiu ir sumokėjo porai daugiau kaip 2000 eurų už automobilio remontą bei daugiau kaip 400 eurų išmoką kitam asmeniui už automobilio apgadinimą.

Apgaulei išaiškėjus, sutuoktiniai prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir nurodė visas aplinkybes. Jų atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis pripažinta tai, kad jie prisipažino padarę nusikaltimus ir gailėjosi dėl savo elgesio, atlygino nusikaltimu padarytą žalą – grąžino draudimo bendrovei išmokėtus pinigus. Jų atsakomybę sunkinančia aplinkybe buvo pripažintas faktas, kad veikas padarė veikdami kaip bendrininkai.

Teismas, skirdamas bausmes, atsižvelgė į byloje esančią medžiagą, į tai, kad moteris nusikalto pirmą kartą, prisipažino ir gailėjosi padariusi nusikalstamas veikas, dirba.

Teismas atleido moterį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kadangi yra pagrindas manyti, kad ji laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.  Tad byla jos atžvilgiu buvo nutraukta, o atsižvelgus į padarytų nusikalstamų veikų pobūdį, jų pavojingumą moteriai skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 250 eurų įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

O jos vyras buvo pripažintas kaltu ir jam skirta 2000 eurų bauda.

Teismo nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.


  2019-05-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt