P0

Kultūra

Klaipėdos festivalyje – Izraelio trio „Shalosh“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-23


Daugiau nei 350 nepakartojamų pasirodymų tarptautiniuose renginiuose ir prestižinėse scenose vos per ketverius veiklos metus, 3 puikiai džiazo muzikos kritikų įvertinti albumai, nepakartojamas fortepijono, būgnų ir kontraboso skambesys bei neeilinis atsidavimas muzikai – visa tai apie grupę „Shalosh“ iš Izraelio, kuri dalyvaus birželio 6-8 dienomis vykstančiame jubiliejiniame 25-ajame Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.

„Iš pažiūros galėtų pasirodyti, jog tai gana klasikinis džiazo trio, sudarytas iš fortepijono, kontraboso ir būgnų, tačiau Shalosh anaiptol nėra vien tai. Į save jie dėmesį atkreipia ypatingu muzikalumu, lengvumu, estetika bei klausytoją nuo pat pirmų akordų pagaunančia ir užburiančia harmonija“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Po pirmos grupės iširimo, ilgų savęs ieškojimų ir solinių koncertų vietinėse džiazo scenose, 2014-aisiais du vaikystės draugai  Gadi Stern (fortepijonas) ir Matan Assayag (būgnai) dar kartą nusprendė įkurti grupę, pavadinę ją „Shalosh“. Netrukus prie jų prisijungė ir trečiasis narys David Michaeli (kontrabosas), kuris tuo metu buvo itin perspektyvus Izraelio muzikantas. Savo kūryboje jungdamas klasikos, elektronikos, Afrikos ir Artimųjų Rytų muzikos stilius, originalus ir ypatingai tarpusavyje derantis trio labai greitai sulaukė pasisekimo ir tarptautinio dėmesio.

2014 m. pabaigoje pasirodžius debiutiniam vaikinų albumui „The Bell Garden“, jie susilaukė ypač didelio susidomėjimo tiek Izraelyje, tiek kitose užsienio šalyse.

Antrasis grupės albumas taip pat buvo labai sėkmingas, viena žymiausių Japonijos radijo stočių pavadino jį šedevru, o didžiausių Europos džiazo žurnalų kritikai apibūdino jį kaip vieną geriausių 2017-ųjų metų albumų. Po to grupė leidosi į turą, kurio metu grojo didžiausiose Japonijos, Korėjos ir Europos scenose bei pasirodė gausybėje įvairių muzikos festivalių.

2018 m. Švedijoje įrašę trečiąjį albumą, Shalosh išsikėlė naują tikslą – kiek įmanoma labiau panaikinti ribas tarp auditorijos ir jų atliekamos intelektinės muzikos. Neatsisakydami savo muzikinio stiliaus bei išlikdami savimi, jie subalansavo savo kūrinius taip, kad nepaisant rafinuotos ir formalios jų prigimties, unikali trijų instrumentų dermė ir organika nejučia paliečia kiekvieną klausytoją.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks birželio 6-8 d. Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-05-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt