P0

Kultūra

Sekmadienį susiruošusiems į Jūrų muziejų – išbandymas kantrybe

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-23


Šis sekmadienis – jau penktasis, kai galima nemokamai lankytis Lietuvos jūrų muziejuje. Per nemokamo lankymo dienas šiame muziejuje apsilankė 10 327 lankytojai. Kiekvieną mėnesį lankytojų skaičius augo po tūkstantį ir paskutinį balandžio sekmadienį muziejus priėmė beveik 5000 lankytojų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės teigimu, maksimalus dienos lankytojų skaičius negali viršyti 6000, nes muziejus yra įrengtas istoriniame Nerijos forte. Pagrindinė jo dalis – akvariumas ir jūrų gamtos ekspozicijos yra redute. Jo plotas yra kiek daugiau nei 1000 m2. Tai apvalus pastatas su vienu įėjimu ir išėjimu, todėl jame gali patogiai jaustis tik tam tikras lankytojų skaičius, be to, kyla pavojus dėl istorinio pastato ir lankytojų saugumo.

„Šios patirtys verčia mus pradėti reguliuoti lankytojų skaičių nemokamo lankymo dienomis, – muziejaus pranešime cituojama O. Žalienė. – Todėl jau šį sekmadienį, gegužės 26 dieną, kontroliuodami lankytojų skaičių, stengsimės, kad vienu metu muziejaus ekspozicijose Nerijos forte būtų ne daugiau 1000 lankytojų”.                

Muziejaus administracija įspėja, kad dėl šios priežasties, norint patekti į akvariumą ir kitas Nerijos forte esančias ekspozicijas, gali tekti palaukti eilėje. Taip pat primenama, kad nors muziejaus lankymas yra nemokamas, tačiau yra būtina kasoje paimti bilietą. Tokiu būdu yra vykdoma tiksli lankytojų apskaita.

Muziejaus specialistai primena, kad dalis ekspozicijų yra atviros nemokamam lankymui visomis muziejaus darbo dienomis. Tai – Etnografinė pajūrio žvejo sodyba, kurioje įrengta nauja edukacinė ir atraktyvi ekspozicija „Mano tėvas žvejas, aš – jo padėjėjas“, o įspūdingoje Senųjų žvejybos laivų aikštelėje esančiame žvejybos treileryje „Dubingiai“ – smagi ir nuotaikinga paroda „Ilgas reisas“, nukelianti mus į dar neseną, bet gerokai primirštą egzotišką sovietmečio realybę.

Delfinariume vykstantys delfinų pasirodymai ir atviroje Saulės įlankoje – kaliforininių jūrų liūtų pasirodymai – yra mokami.

INFORMACIJA

Lietuvos jūrų muziejus buvo įkurtas 1979 metais istoriniame Nerijos forte. Jis jau 40 metų yra namais Baltijos jūros bei tropinių vandenų žuvims, ruoniams, pingvinams, Šiaurės ir Kalifornijos jūrų liūtams. Jūrų muziejus turi įspūdingą jūrų gamtos ekspoziciją, laivybos istorijos ekspoziciją bei Etnografinę pajūrio žvejo sodybą ir delfinariumą, kuriame veikia ir Delfinų terapijos centras.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2019-05-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt