P0

Verslas

Teismas: „Roshen Nord“ turės sunaikinti užteršus saldainius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-23


Vilniaus apygardos administracinis teismas nepatenkino Klaipėdoje įsikūrusios UAB „Roshen Nord“ skundo dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nutarimo, įpareigojusio bendrovę sunaikinti į rinką pateiktus saldainius su per dideliu teršalų kiekiu.

„Google Street View” nuotr.

Anot teismo pranešimo, „Roshen Nord“ VMTV pernai lapkritį uždraudė tiekti rinkai saldainius „Candy nut“, ir nurodė susigrąžinti juos iš vartotojų, pašalinti iš rinkos bei sunaikinti. Tokį sprendimą VMVT priėmė ištyrusi saldainių siuntą iš Ukrainos ir nustačiusi juose per didelį aflatoksinų kiekį – jis neatitiko Europos Komisijos reglamento, nustatančio didžiausias leistinas tam tikrų teršalų maisto produktuose koncentracijas, nuostatų.

Bendrovė tikino, kad tiriant saldainius buvo pažeista mėginių ėmimo tvarka.

Tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas padarė išvadą, kad VMVT sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas. Teismas konstatavo, kad VMVT veikė taip, kaip turėjo veikti viešojo administravimo subjektas, laikėsi įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, neviršijo savo kompetencijos. Teismas taip pat pažymėjo, jog verslininkai veikia savo rizika, todėl nuostoliai dėl normalios ūkinės gamybinės rizikos tenka jiems patiems.

„Ūkio subjektai veiklą privalo vykdyti nepažeisdami viešųjų interesų, o šiuo atveju ginčas susijęs su itin svarbia visuomenės vertybe, konstituciškai svarbiu tikslu – žmonių sveikata. Nedideli procedūriniai pažeidimai, net jeigu ir būtų nustatyti, nesudaro pagrindo rizikuoti konstitucine vertybe – visuomenės sveikata”, – rašoma teismo sprendime.


  2019-05-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt