P0

Kultūra

Koncertų salėje – džiazo muzikos seansas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-24


Gegužės 28-ąją, antradienį, Klaipėdos koncertų salė atvers duris džiazo gerbėjams – I aukšto fojė 18.30 val. vyks džiazo muzikos seansas „Rytai sutinka vakarus“.

Šiemet sukanka 20 metų nuo to laiko, kai trys šveicarų džiazo grupės „Sirens” nariai – Romanas Glaseris, Herbie’is Kopfas ir Tony’is Renoldas – pirmą kartą apsilankė Lietuvoje ir dalyvavo džiazo festivalyje. Koncertų metu jie susipažino su bendraminčiu Eugenijumi Jonavičiumi. Gitaros virtuozas prisijungė prie džiazo trio, ir greitai jie jau kvartetu ėmė koncertuoti Baltijos šalyse ir pačioje Šveicarijoje. Atšvęsti buvimo kartu sukaktį atlikėjai nutarė surengdami koncertinius turus Lietuvoje šį pavasarį ir Šveicarijoje šių metų rudenį.

Eugenijus Jonavičius.

„Grupė “Sirens” stebina niuansuotais garsais, sumanumu, idėjų gausa ir taip įtraukia auditoriją į kerinčią garsinę visatą. Rafinuotos rapsodinės kompozicijos kontrastuoja su žavingomis miniatiūromis ir aštriomis improvizacijomis. Uždegantys ritmai, lyriniai momentai ir geras žiupsnelis humoro yra esminiai šios muzikos ingredientai. Visi atlikėjai savo kūryba prisideda prie ekspresyvaus grupės skambesio”, – rašoma pranešime spaudai.

Fleitininkas Romanas Glaseris dirba su skirtingų stilių muziką atliekančiais ansambliais ir grupėmis. Jo koncertiniai turai vyko daugelyje Europos šalių bei Amerikoje. Dar jis kuria ir prodiusuoja muziką šiuolaikiniam teatrui, šokiui, filmams. Kompozitorius yra parašęs kūrinių kamerinės muzikos ansambliams, džiazo grupėms, orkestrams ir chorams.

Herbie’is Kopfas 16-os metų paėmė į rankas bosinę gitarą ir savarankiškai išmoko ja groti. Netrukus jis pradėjo dirbti su profesionaliais Šveicarijos atlikėjais, o ilgainiui tapo boso virtuozu, kuris kalba išskirtinai originaliu balsu. 1994 metais Ciuricho miestas pagerbė jį Metų džiazo muzikanto titulu. Jis taip pat buvo pakviestas kaip solistas į Liucernos miesto simfoninį orkestrą. H. Kopfas moko bosinės gitaros grojimo meno Liucernos menų ir taikomųjų mokslų universitete.

Perkusininkas Tony’is Renoldas garsėja savo muzikalumu ir gebėjimais. Atlikėjas kviečiamas groti su garsiausiais menininkais. Talentingas perkusininkas taip pat yra Ciuricho menų universiteto profesorius.

Eugenijus Jonavičius gitara susidomėjo jaunystėje ir mokėsi savarankiškai. Sulaukęs 13 metų pradėjo pasirodymus scenoje. Baigęs vidurinę mokyklą įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Netrukus po studijų baigimo tapo vienu populiariausių savo kartos gitaristų. Jo muzikinis diapazonas yra įspūdingas ir apima džiazą, bliuzą, kantri muziką bei rokenrolą. Taip pat E. Jonavičius kviečiamas pasirodyti su klasikiniais kolektyvais, tarp jų su Klaipėdos kameriniu orkestru, Klaipėdos brass kvintetu. Jis grojo Klaipėdos muzikiniame teatre pastatytos Henry‘o Purcellio barokinės operos „Didonė ir Enėjas“ orkestre. Apart grojimo gitara jis taip pat dainuoja ir kuria muziką. 2007 metais įrašė savo albumą su džiazo grupe. E. Jonavičiaus biografijoje – daugybė tarptautinių pasirodymų, surengtų su aukščiausio lygio muzikantais Europoje ir Amerikoje. Jis taip pat moko gitaros paslapčių Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete.

Programoje „Rytai sutinka vakarus“ skambės E. Jonavičiaus ir grupės Sirens narių kompozicijos.


  2019-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt