P0

Fotoreportažai, Miestas

UNICEF vaikų bėgimas startavo Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-24


JT vaiko teisių konvencijos 30-mečiui skirtas UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ startavo Klaipėdoje ir Kaune.

UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė–Staniulėnė džiaugiasi, kad šis bėgimas tampa gražia Lietuvos šeimų, mokyklų ir darželių tradicija.

„Šis bėgimas suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų vaikų gyvenimus. Tai ilgalaikė iniciatyva, skatinanti moksleivių fizinį aktyvumą ir supažindinanti juos su altruizmu bei kiekviename iš mūsų slypinčia galia kurti gražesnį pasaulį“, – pranešime spaudai cituojama J. Majauskaitė–Staniulėnė.

Visi UNICEF bėgimų dalyviai gauna specialius rėmėjų dovanojamus UNICEF marškinėlius ir yra apdovanojami medaliais, o šauniausiai šiųmečiame bėgime pasirodžiusi klasė / mokykla bus apdovanota kelione su „Toks“ į įspūdingą mokslo centrą AHHAA Estijoje, Tartu.

UNICEF vaikų bėgimas, paminint JT Vaiko teisių konvencijos 30 metų jubiliejų, šiemet iš viso vyksta šešiuose Lietuvos miestuose – Klaipėdoje, Kaune, Druskininkuose, Tauragėje, Kretingoje ir Vilniuje.

INFORMACIJA

UNICEF vaikų bėgimas –  tai linksmas 500–1 km bėgimas 2-14 metų vaikams, skirtas padėti nuo prastos mitybos ir mirtinų ligų kenčiantiems vaikams nelaimių purtomose šalyse. 

1989 m. priimta Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija – išsamiausias kada nors sudarytas vaiko teisių dokumentas ir plačiausiai ratifikuota tarptautinė žmogaus teisių sutartis pasaulio istorijoje. Ji skelbia, kad kiekvienas vaikas – nepaisant jo rasės, lyties, religijos, kalbos, sugebėjimų ar bet kokio kito aspekto – turi savo teises. Konvencija sudaryta iš 54 straipsnių, kurie apima visus vaiko gyvenimo aspektus ir išdėsto pilietines, politines, ekonomines, socialines ir kultūrines teises, priklausančias visiems pasaulio vaikams. Dokumente taip pat nurodoma, kaip suaugusieji ir šalių vyriausybės turi bendradarbiauti, siekdami užtikrinti, kad visi vaikai galėtų šiomis teisėmis naudotis. UNICEF yra vienintelė organizacija minima konvencijoje atsakinga už jos įgyvendinimą


  Miesto straipsnių vidus

  2019-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt