P0

Nuomonės

Kiek dar „babaužių“ įsileisime į miestą? (6)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-26


Klaipėdoje yra daugybė puikiai dirbančių mokytojų. Klaipėdoje yra daugybė puikiai dirbančių gydytojų. Klaipėdoje yra daugybė puikiai dirbančių santechnikų, valytojų, pardavėjų, virėjų, kirpėjų ir t.t., ir pan.

Bet ar dėl to dabar reiktų ant kiekvieno kampo statyti jų profesiją įamžinančias skulptūras?

O gal ta mįslinga „Seklio“ skulptūra atspindės vis labiau mūsų visuomenėje įsigalinčią žmonių sekimo, įtarumo, nepasitikėjimo vienas kitu atmosferą?

Toks klausimas kyla, stebint diskusiją dėl vadinamojo „Seklio“ skulptūros, skirtos šlovingiems kriminalistų žygiams įamžinti.

Su visa pagarba dabartiniams policijos pareigūnams, visgi kyla logiškas klausimas – o kokius konkrečiai pasiekimus, kokias tokias itin žymias ištirtas kriminalistų bylas ar seklių pasiekimus atspindės minėtoji skulptūra?

Jei atmintis neapgauna, bene visus didžiuosius uostamiesčio nusikalstamo pasaulio nusikaltimus, kaip antai gaidjurginių siautėjimą, tyrė ir ištyrė ne uostamiesčio, o sostinėje įsikūrusio Kriminalinio policijos biuro pareigūnai. Jie, beje, tą sėkmingai daro ir iki šiol, bendradarbiaudami su dabartiniais uostamiesčio kriminalistais.

Nenuvertinant nei jų įdirbio, nei profesionalumo, visgi uostamiestyje menu vos vieną nuolat metų Seklio vardą gaudavusį pareigūną, nūnai jau besidžiaugiantį užtarnauto poilsio malonumais. Tiesa, ir anam žymiajam sekliui morkai ne visada pavykdavo tobulai atlikti užduotis ar surinkti nusikaltimo įkalčius.

Mieste dar ilgokai už akių buvo kikenama, prisiminus istoriją apie tai, kaip žymusis Pinkertonas įsigudrino liepti vieną iš nusikaltimo daiktinių įrodymų – įtariamojo batus – pačiam įtariamajam įdėti į maximinį maišelį ir juos pristatyti į komisariatą…

O gal ta mįslinga „Seklio“ skulptūra atspindės vis labiau mūsų visuomenėje įsigalinčią žmonių sekimo, įtarumo, nepasitikėjimo vienas kitu atmosferą, juoba kad žiniasklaidoje skelbtas būsimos skulptūros vaizdas kaip tik ir kelia tokias aliuzijas.

Teigiama, kad minėtoji skulptūra biudžetui nekainuos nė cento, mat jos sukūrimą ir pastatymą finansuos Klaipėdos kriminalinės policijos veteranų klubo nariai. Tad esą dėl to kaip ir nereiktų mums sukti galvos.

Tačiau ar tai reiškia, jog jei kas nors sugalvotų finansuoti šluotos ar keptuvės skulptūras, atspindinčias šlovingas valytojo ir kepėjo specialybes, joms irgi miesto valdžia noriai atvertų kol kas įvairiais „babaužiais“ dar neužstatytas uostamiesčio erdves?


2019-05-26

6 komentarai “Kiek dar „babaužių“ įsileisime į miestą?”

    • Būtent. Rudenį sueis ir dveji metai, kaip žuvo manekenė Dovilė Didžiūnaitytė. Gal žmonės dar nepamiršo, kaip ši baisi nelaimė buvo Klaipėdos kriminalistų siuvama “baltais” siūlais? Kaip po kurio laiko kaip ir mergina , iškritęs( kuo visi abejoja) žuvo ir viešbutyje dirbęs jaunuolis… Klaipėda- narkotikų sostinė, tad nekuo nesistebėkime..

    • Menkavertėms ir plagijuotoms skultūroms tikrai mieste vietos nėra ir tikiuosi, kad nebus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt