P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

„Ambersail 2“ pirmąkart atplaukė į Klaipėdą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-27


Beveik para vėliau nei planuota į Klaipėdos uostą lietingą pirmadienio rytą pirmą kartą atplaukė jachta „Ambersail 2“.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Metus pradėjusi Karibų varžybų sezone ir su trispalve atstovavusi Lietuvai, „Ambersail 2“ namo grįžo ne tuščiomis. Lenktynėse aplink Barbadoso salą ji pagerino greičio aplink šią salą rekordą. „St. Maarten Heineken“ regatoje ji pirmą kartą susirungė su dar viena iš 8 pasaulyje esančių identiškų „Volvo 65“ klasės jachtų „Sailing Poland“. Po įtemptos sportinės kovos jai pavyko šiuos konkurentus aplenkti ir bendroje grupės įskaitoje užimti antrąją vietą.

„Les Voiles de St. Barth“ regatoje lietuviai, vadovaujami kapitono Lino Ivanausko, susirungė su itin profesionaliomis įgulomis, kurių dalis patirties buvo sėmęsi net „Volvo Ocean Race“ aplink pasaulį. Šiose varžybose „Ambersail 2“ užėmė trečiąją vietą.

Karibų buriavimo sezoną Antigvos buriavimo savaitėje „Ambersail 2“ įgula paskutiniąją lenktynių dieną aplenkė beveik dvigubai didesnius konkurentus ir bendroje įskaitoje iškovojo užtikrintą antrąją vietą.

„Pasiruošimą pradėjome spalį, kai perėmėme šį laivą. Atšventėme Kalėdas namie, o Naujus metu jau Atlante sutikome. Pradėjome nuo Lisabonos. Vėliau buvome Kanaruose, Tenrifėje, iš ten persikėlėme į Karibus. Kelionė tikrai buvo gera, nors ir šaltokas oras po Karibų. Jokių incidentų nepatyrėme”, – pasakojo kapitonas L. Ivanauskas.

Pasak jo, jachtą pervarydavo 11-12 įgulos narių, o lenktynėse plaukdavo 14-16.

„Prie paleidžiant jachtą nebuvo jokių galimybių apsilankyti Klaipėdoje. Dabar laukia poros savaičių techninis darbas – laivas už poros dienų bus iškeliamas, jis bus tvarkomas. Atskris specialistai, kurie žino šį laivą, gamintojo atstovai. Bus ruošiamas kitiems plaukimams – prasidės treniruotės, plaukimai, renginiai svečiams Baltijoje”, – pasakojo Martynas Jotautis, save vadinantis „Ambersail 2“ idėjos autoriumi.

Pasak jo, jachta buvo pagaminta 2014-2015 m. „Volo ocean race” lenktynėms. Po šių lenktynių ji buvo pilnai išrinkta ir atnaujinta ir dabar buvo pirmasis jos išplaukimas.

Algirdo Kubaičio, Martyno Vainoriaus nuotr.


  2019-05-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt