P0

Politika, Svarbu

Europarlamentas – be Vakarų Lietuvos atstovų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-27


Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Duomenis pateikus iš visų 1972 apylinkių tris mandatus laimėjo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (18,6 proc. balsų), po du mandatus tenka Lietuvos socialdemokratų partijai (15,o7 proc.), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (11,92 proc.), po vieną –  Darbo partijai (8,55 proc.), Liberalų sąjūdžiui (6,2 proc.), Visuomeninam rinkimų komitetui “Aušros Maldeikienės traukinys” (6,1 proc.).Valdemaro Tomaševskio blokui – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijai (5,24 proc.).

Klaipėdoje pirmų trijų mandatus gaunančių partijų ir komitetų eiliškumas yra toks pat, o toliau rikiuojasi liberalai, Darbo partija, V. Tomaševskio koalicija ir A. Maldeikienės komitetas.

Pagal šiuos rezultatus į Europarlamentą nepateko nė vienas sąrašuose buvęs Vakarų Lietuvos politikas.

Į Europos parlamentą pateko trys konservatorių atstovai Liudas Mažylis, Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, socdemai  Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, valstiečių sąrašo lyderiai Bronis Ropė ir Šarūnas Marčiulionis, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, liberalas Petras Auštrevičius, Visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys“ lyderė A. Maldeikienė ir Valdemaro Tomaševskio bloko – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijos lyderis V. Tomaševskis.

Į Europos Parlamentą bandė patekti šie su Vakarų Lietuva susiję asmenys: socdemas Sigitas Dobilinskas; valstietis Mindaugas Bastakis; Lietuvos centro partijos sąraše buvę Naglis Puteikis, Nina Puteikienė ir Alfonsas Vildžiūnas; Valdemaro Tomaševskio bloko – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijos sąraše buvo Irina Rozova, Tamara Šuklina, Andrej Kugmerov, Aleksandr Michailov; su Visuomeniniu rinkimų komitetu „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“ kandidatavę Genoveita Krasauskienė ir Raimundas Paliukas, su Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąraše buvusi Irena Šiaulienė; Visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ sąraše buvusi Jurga Karčiauskaitė-Lago ir iDovilas Petkus; su komitetu „Aušros Maldeikienės traukinys” kandidatavusi Alina Andronova; Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) kandidatu kėlė Gintautą Babravičių; Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio sąraše buvo Eugenijus Gentvilas, Andrius Bagdonas ir Audronė Balnionienė; tarp partijos „Tvarka ir teisingumas” kandidatų buvo Lina Šukytė-Korsakė.


  2019-05-27

  Vienas komentaras apie “Europarlamentas – be Vakarų Lietuvos atstovų”

  1. AvatarSimona (IP: 88.118.162.28)

   Be europarlamentaru bet su Prezidentu is pajurio

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt