P0

Regionas

Už iš šeimos paimtus vaikus – 40 000 eurų

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-27


7 mėnesius savo vaikų nemačiusiai kretingiškių šeimai – finansinė kompensacija: pirmadienį Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėja Vida Stonkuvienė iš dalies patenkino jų ieškinį ir iš Kretingos rajono savivaldybės jiems priteisė sumokėti 40 000 eurų.

Tiesa, kretingiškiai prašė gerokai didesnės sumos –  120 000 eurų. Kadangi teismui priimant sprendimą šeima nedalyvavo, jų advokatas Alius Galminas sakė dar nežinąs, ar jo klientai skųs sprendimą.

Šis plačiai šalyje nuskambėjęs įvykis prasidėjo dar 2017 m. lapkritį. Tada ant penkiamečio auklėtinio kūno pastebėjusi kraujosruvas, vieno Kretingos darželio auklėtoja bemat informavo vaiko teisių specialistus. Tuo metu dar Kretingos rajono savivaldybei priklausiusio padalino atstovai kartu su policijos pareigūnais, nieko nesiaiškinę, berniuką išsivežė su savimi.

Asociatyvi  Pexels nuotr.

Vaiko mamos argumentai ir net medicininės pažymos, įrodančios, kad berniukas serga liga, kurios vienas iš požymių yra savęs žalojimas, neįtikino: vaikas šeimai grąžintas nebuvo, o policijoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Negana to, šeima tą pačią dieną neteko ir antrosios savo atžalos – dvimečio sūnelio, nors ant jo kūnelio ne tik jokių sužalojimų, bet ir kokių nors kitų galimo smurto apraiškų nepastebėta.

Vaikai šeimai buvo grąžinti tik po 7 mėnesių, prieš tai prokuratūrai nutraukus ikiteisminį tyrimą.

Dėl šio įvykio iš pareigų tada pasitraukė Kretingos rajono Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė.

Šiuo metu jau reorganizuota vaiko teisių sistema priklauso nebe savivaldybėms, o centralizuotai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai. Jos atstovai teigia, jog po įstatymo pataisų paimti vaiką iš šeimos tapo kur kas sunkiau, o esant reikalui tai padaryti, pirmiausia ieškoma šeimai artimų giminaičių, kurių laikinai globai perduodamas vaikas. Tokių neradus, vaikas atsiduria laikinųjų globotojų priežiūroje.


  2019-05-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt