Eugenijus Gentvilas: „Ar Aurelijus Veryga nesustos, kol nemonopolizuos viso medicinos sektoriaus?”

Politikų tribūna

Seime pristatomi Sveikatos apsaugos ministro (SAM) Odontologinės praktikos įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama odontologų licencijavimą perduoti Akreditavimo tarnybai. Klaipėdietis Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas įsitikinęs, kad Aurelijaus Verygos teikiamas įstatymo projektas „yra akių dūmimas ir nesukurs geresnių sąlygų odontologų licencijavimui”. Jo teigimu, ministro vienintelis tikslas – likviduoti Odontologų rūmus.

Seimo narys siūlo įstatymu koreguoti tik licencijavimo tvarkas, paliekant teisę licencijas išduoti Odontologų rūmams.

Seimo nario manymu, siūlomu įstatymo projektu siekiama monopolizuoti odontologijos sritį. JOSEPH SHOHMELIAN (pixabay.com) nuotr.

„Esamą licencijavimo tvarką keisti reikia, tačiau ne tokiais būdais, kaip siūlo SAM. Šiuo metu galiojanti ir jau 15 metų veikianti odontologų licencijavimo tvarka yra efektyvi, atitinka valstybės strategiją ir Europos šalių praktiką profesinės savivaldos srityje, todėl likviduoti Odontologų rūmus pagrįsto tikslo nematau“, – pranešime spaudai cituojamas E. Gentvilas.

Politikas įsitikinęs, kad A. Veryga siūlomu įstatymo projektu siekia monopolizuoti odontologijos sritį ir sutelkti visą sektorių po SAM stogu. Jo teigimu, perėmus kontrolę į SAM rankas nebus užtikrinta geresnė paslaugų kokybė.

„Odontologų rūmai vykdo ne tik licencijavimo tvarką, bet organizuoja ir kvalifikacijos kėlimo kursus, teikia metodinę bei teisinę pagalbą. Perdavus licencijavimo funkciją Akreditavimo tarnybai, kaip siūlo ministras, teks sukurti bent 18 naujų darbo vietų, o pati tarnyba neturės kompetencijos vykdyti šių funkcijų“, – skeptiškai vertindamas A. Verygos siūlymus, sako E. Gentvilas – Negana to, ministro įstatymo projektas pažeidžia savireguliacijos ir savivaldos principus. Toks projektas griauna „valstiečių“ mitą apie jų norus ir gebėjimus girdėti interesų grupių nuomonę“.

2 Comments

  1. Cha

    Kažin ar čia bus kokia „monopolija”?…

    Reply
  2. kazys

    VISUS PERDUOTI FNTT

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Temos

Déjà vu: vėl kalbama apie mobingą ligoninėje (dar atnaujinta)

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo tyrimą dėl skundo, kad Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) galimai vykdomas mobingas.  Šios įstaigos vadovas dr. ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Politika

G. Kniukšta traukiasi iš prezidento rinkimų: reikiamo parašų skaičiaus nesurinko dar du kandidatai (atnaujinta)

Respublikos prezidento rinkimuose kandidatuojantis Gintautas Kniukšta ketvirtadienį pristatė rinkėjų parašų lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ir užbaigė parašų rinkimą. VRK  ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija IV

„Atsirado tada jau ir Būtingės variantas, galiausiai prasidėjo ten statybos, bet tyliai ramiai liko Klaipėdos terminalas, nors buvo kalbama, kad ...
2024-03-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This