P0

Regionas

Klaipėdos rajonas ketina numatyti prioritetines plėtros zonas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-28


Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano rengėjai aptarė ruošiamus sprendinius su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos vadovais, skyrių vedėjais ir Tarybos nariais.

Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gyčio Kasperavičiaus, koreguojamas viso rajono bendrasis planas turi prisidėti prie problemų, kylančių dėl teritorijų planavimo, žemės paskirties keitimo ir chaotiškos urbanistinės plėtros, sprendimų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Jau dabar pastebime, kad neužtikrinamas suplanuotų kvartalų išvystymo lygis ir kokybė, tose vietovėse, kur kuriasi daugiausia naujakurių, neišvystyta inžinerinė, socialinė, visuomeninė infrastruktūra. Situacija nėra paprasta, kompaktiškose miestelių gyvenvietėse plėtra vyksta ne miestelyje, kur sutelktos įvairios paslaugos, o už jo ribų. Dažnai gauname gyventojų reikalavimų užtikrinti tinkamą kelių būklę, viešąjį transportą ir kitą miestams būdingą socialinę infrastruktūrą“, – pranešime spaudai cituojamas G. Kasperavičius.

Pasak bendrąjį planą rengiančios UAB „Urbanistika“ atstovo Sauliaus Motiekos, politikams teks apsispręsti, kurias teritorijas rajone nustatyti kaip prioritetinės plėtros, ir ten atsakingai bei pamatuotai investuoti Savivaldybės lėšas reikalingai infrastruktūrai įrengti, pagalvoti apie šių teritorijų užstatymo tankį ir nuspręsti, ar stiprinti priemiesčių zonų plėtrą, ar visgi gyvinti toliau nuo Gargždų ir Klaipėdos miestų nutolusias gyvenvietes.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu daugiausia problemų kelia infrastruktūros klausimai priemiestinėse teritorijose, nes kad naujakuriai dažniausiai renkasi Klaipėdos pašonėje esančias gyvenvietes ir tokiose vietovėse kaip Slengiai gyventojai reikalauja visų kokybiškam gyvenimui reikalingų paslaugų: kelių, mokyklų ir darželių.

Savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas taip pat išreiškė nuomonę, kad norint suvaldyti chaotišką urbanistinę plėtrą, reikėtų sutikti su plano rengėjų siūlymais nustatyti pirmo ir antro prioriteto teritorines zonas. Pastarosiose tektų griežtinti taisykles ir norėdami vystyti gyvenamųjų namų kvartalus, statytojai privalėtų rengti detaliuosius teritorijų planus.

„Pirmo prioriteto plėtros zonas siūlau palikti priemiestinėse teritorijose. Jei kalbėtume apie nuo Gargždų ir Klaipėdos nutolusias gyvenvietes, tokias kaip Judrėnai ir Veiviržėnai, galvoti apie urbanistinę plėtrą miestelių teritorijose būtų normalu, tačiau ne aplink juos“, – sakė direktorius.

Anot pranešimo, bendrojo plano rengėjai gavo įpareigojimą per kelias savaites parengti keletą prioritetinių plėtros teritorijų alternatyvų ir pristatyti juos administracijai.


  2019-05-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt