P0

Kultūra

Žaismingos muzikos garsų orkestras pasakos apie meilę šeimai ir muzikai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-28


Gegužės 30-ąją, ketvirtadienį, 12 ir 18.30 val. į Klaipėdos koncertų salės sceną vėl sugrįš „Žaismingos muzikos garsų orkestras“.

Ši 2017 m. spalį parengta programa jau keletą kartų skambėjo Klaipėdos koncertų salėje ir Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

„Realiais faktais pagrįsta populiaraus Richardo Rodgerso miuziklo „Muzikos garsai“ istorija jaudina ištisas kartas. Scenoje matysite visus mylimiausius personažus: Mariją, Kapitoną ir septynetą jo vaikų. Juos įkūnys profesionalūs jaunosios kartos aktoriai Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis ir dainuojantys vaikai iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos bei Gilijos pradinės mokyklos. Dainuojančiai ir vaidinančiai komandai akompanuos Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas meno vadovo Mindaugo Bačkaus”, – rašoma pranešime.

Teatralizuoto koncerto „Žaismingos muzikos garsų orkestras“ aktorė ir režisierė Evelina Šimelionė teigia, kad užaugo su filmo „Muzikos garsai“ dainomis, keletą kartų lankėsi ir filmavimo aikštele tapusiose Zalcburgo vietose. Didelė dalis šios istorijos detalių – visiškai realūs faktai. Iš tikrųjų buvo tokia Marija, besirengianti tapti vienuole, bet įsimylėjo Kapitoną su septyniais vaikais, kurie kartu muzikuodavo. Nepaprasta istorija įkvėpė daug kūrėjų visame pasaulyje, taip pat ir šio edukacinio projekto komandą.

„Pasakosim ir dainuosim apie svarbiausius dalykus – šeimą, meilę, paklusnumą tėvams ir, žinoma, muziką“, – sako E. Šimelionė.

Spektaklio režisierei teko artimai susidraugauti su septyniais vaikais iš skirtingų šeimų ir visus juos pratinti būti broliais bei sesėmis. Spektaklio šeimos dainuojančią septyniukę sudaro Samanta Juciūtė, Mintarė Rindzevičiūtė, Aleksas Šeputis, Martynas Jackus, Meda Bertulytė, Gabrielė Stravinskaitė ir Ieva Kazlauskaitė.

Kultūros straipsnių vidus

Miuziklo muziką, pirmosios publikos išgirstą beveik prieš 60 metų, Klaipėdos kameriniam orkestrui atlikti pritaikė Ieva Budriūnaitė, o lietuvišką tekstą parašė projekto siela – Evelina. Tokios dainos, kaip „My Favorite Things“, „Something Good“, „I have Confidence“, gavo naujus lietuviškus pavadinimus – „Dalykai mieli“, „Geri darbai“, „Pasitikiu savimi“.

Teatralizuoto koncerto kostiumais ir scenografija rūpinosi Laima Aksinaitė.


2019-05-28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt