P0

Švietimas

Klaipėdos universitetas siūlo išskirtines studijas (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-29


Klaipėdos universitetas (KU) nuo gegužės 27 d. paskelbė priėmimą į magistrantūros studijų programas, o nuo birželio 1 d. priėmimas skelbiamas ir į pirmosios pakopos – bakalauro studijų programas.

Unikali KU geografinė padėtis sudaro prielaidas vystyti tokias išskirtines studijų ir mokslo kryptis, kurių nėra kituose šalies universitetuose: laivybos ir uostų inžinerija, hidrologija ir okeanografija, radiologija, archeologija ir istorija, biologija ir jūros biotechnologija.

Studijos semestras užsienyje
KU laboratorijos niekuo nenusileidžia aukščiausius standartus atitinkančioms Europos laboratorijoms. KU nuotr.

Pasak KU prorektorės dr. Sonatos Mačiulskytės, universitete sukurta viena geriausių mokslinių tyrimų ir studijų bazių Baltijos jūros regione, o studijų programos kuriamos atsižvelgiant į specialistų poreikį šalyje.

„Radiologijos studijų programos poreikį Klaipėdos universitete prieš šešis-septynis metus inicijavo Lietuvos radiologijos technologų asociacija. Kol kas Lietuvoje tai yra tik vienintelė universitetinė studijų programa, ruošianti radiologijos technologus, kurių poreikis 2012–2030 metų laikotarpiu vidutinio scenarijaus atveju sudarys +15,7 proc.,“ – pažymėjo dr. S. Mačiulskytė.

Universitetas, aktyviai plėsdamas bendradarbiavimo ryšius, gerindamas studijų kokybę, didelį dėmesį skiria studijų tarptautiškumo plėtrai. Šiuo metu KU studentai pagal mainų programą studijuoti ir atlikti praktikos gali vykti į 311 aukštųjų mokyklų 30-yje šalių. Ateityje planuojama, kad kiekvienas KU studentas bent vienam semestrui išvyktų į KU partnerių užsienyje universitetus.

Studijos – ne tik sėdėjimas auditorijose

Studentai atlieka praktikas didžiausiose šalies įmonėse bei išskirtinėse vietose. Pavyzdžiui, okeanografijos praktikos metu studentai jūrinius tyrimus vykdo vieninteliame Lietuvos burlaivyje „Brabander“. Taip pat žinias plečia dalyvaudami ekspedicijose su mokslinių tyrimų laivu „Mintis“. Archeologijos ir istorijos studentai turi išskirtinę galimybę dalyvauti povandeninės archeologijos praktikoje Baltijos jūroje.

„Dažnai sakoma, kad klaipėdiečiai kitokie: ramesni, romantiškesni, mažiau skuba. Galbūt dėl to, kad gyvena prie jūros ir jos laisvė įkvepia. Tad ir KU studentai – kūrybingi, turintys daug idėjų. Universitete veikia per 20 įvairių jiems skirtų organizacijų ir klubų,“ , – teigia KU  rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Okeanografijos praktikos metu studentai jūrinius tyrimus vykdo vieninteliame Lietuvos burlaivyje „Brabander“. KU nuotr.
Naujausia infrastruktūra

Studentai turi galimybę apsigyventi moderniausiame KU bendrabutyje šalyje. Jame yra apie 170 vietų, nauji baldai, vonios kambariai, įrengtos skalbyklės, džiovyklės – viskas studentų patogumui. Planuojama ir dar 2 tokius statinius Universiteto miestelyje.

KU Jūros tyrimų institute sumontuota moderniausia mokslinių tyrimų įranga, laboratorijos niekuo nenusileidžia aukščiausius standartus atitinkančioms Europos laboratorijoms. Jose dirba tiek Lietuvos, tiek ir užsienio mokslininkai, kurie savo žinias perduoda studentams.

INFORMACIJA 

2018 m. studijų krypčių reitinge KU net 5-iose vertintose bakalaurų rengimo studijų kryptyse buvo pirmas šalyje. Vis daugiau darbdavių kreipiasi į KU dėl specialistų poreikio. Naujausiuose 2019 m. universitetų reitinguose KU aukščiausiai įvertintas pagal alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus. 


  2019-05-29

  3 komentarai “Klaipėdos universitetas siūlo išskirtines studijas”

  1. AvatarOi kaip sudomino (IP: 188.69.213.211)

   Aps1s1kau is dziaugsmo

  2. AvatarAnonimas (IP: 188.69.208.164)

   Joo, o po metu uzsidarys tas universitetas, nes i programas istoja tik po 1 ar 2 studentus. Universitetas dabar tarnauja kaip silpnu destytoju prieglauda, kurie netinkami nei kaunui, nei vilniui, nei siauliams, nors jau seniai visiem aisku, kad butina uzdaryti merdijancia svietimo istaiga, o tiem destytojam kvalifikacija keltis

   • AvatarViktoras (IP: 88.119.42.102)

    Na tai įvardykite tuos silpnus dėstytojus, Anonime.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt