P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Klaipėdoje lankėsi Karalienė Viktorija

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-30


Ketvirtadienio rytą Klaipėdos kruiziniame terminale prisišvartavo kruizinis laineris „Queen Victoria”, į uostamiestį atplukdęs 1935 svečius iš 30 pasaulio šalių.

Didžiąją jų dalį sudarė svečiai iš Jungtinės Karalystės, tarp kurių – 1009 moterys ir 926 vyrai. Šiemet tai kol kas didžiausias kruizinis laivas, atplaukęs į Klaipėdos uostą.

Cunard kruizinėms linijoms priklausantis laivas kelionę pradėjo gegužės 19 dieną Southampton‘e, kur ir yra registruotas, o baigs birželio 4 dieną tame pačiame Anglijos uoste. Kruizo metu svečiai dar lankysis Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Lenkijoje ir Rusijoje.

Į Klaipėdos uostą laivas atvyko iš Sankt Peterburgo. Šiame įspūdingo dydžio 12 denių ir beveik 300 metų ilgio prabangiai įrengtame kruiziniame laineryje buvo suteikta galimybė apsilankyti ir žurnalistams.

Su Bahamų vėliava plaukiojančio laivo kapitonas britas Andew Hallas pasidžiaugė, jog jo keleiviams Klaipėdoje pasisekė su oru, mat jiems lankantis Sankt Peterburge buvo šalta ir lijo. Klaipėdos uosto kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis įgulai padovanojo miesto herbą, o klaipėdiečiams buvo įteiktas „Queen Victoria” ženklas.

Jolantos Beniušytės nuotr.

Laive yra visko, ko tik gali prireikti į kruizą ilgesniam laikui išsirengusiems keleiviams. Čia ir prabanga tviskantys restoranai, pokylių ir šokių salės, ir kuklesnės kavinės, ir kazino, ir kirpyklos, ir SPA centrai, sporto salės, biblioteka.

Klaipėdos dramos teatro salę primenantis, tik kur kas prabangesnis teatras turi specialią Anglijos karalienei skirtą ložę, pažymėtą ženklu, jog čia lankėsi karališkosios šeimos atstovai. Bilietas vakarui su gėrimais ir užkandžiais į spektaklį šioje teatro salėje kainuoja 60 dolerių.

Tiems, kurie net neišlipę į krantą nori įsigyti patinkantį meno kūrinį – čia pat esanti parodų salė, kurios ekspozicija nuolat atnaujinama. Keleivių patogumui – ir keli skirtinguose deniuose įrengti baseinai su pašildytu jūros vandeniu bei kitokiomis vandens atrakcijomis.

Pasak E. Ringio, tam, kad įtiktų įnoringiems keleiviams, prieš keletą metų laivas britišką vėliavą pakeitė į Bahamų, kad kruizo metu svečiai galėtų ir… susituokti. Mat jei laivas registruotas užjūrio teritorijoje, jo kapitonas turi teisę sutuokti poras. Maža kas gali nutikti per 4 mėnesius trunkantį kruizą aplink pasaulį!

Nors kelionės aplink pasaulį kainos simpatiškoji šokėja ir gidė Kordelija neišdavė, toks dviejų savaičių kruizas, kaip šis, esą nėra brangus – kaina prasideda vos nuo 1000 dolerių. Ji priklauso ir nuo kajutės klasės, ir nuo įsigyto paslaugų paketo bei įprastai neviršija 3000 svarų sterlingų.

Ypatingas dėmesys kruizo metu skiriamas vadinamiesiems solo keleiviams – tiems, kurie į kelionę laivu ryžosi leistis vieni. Jų vardus privalo žinoti jiems priskirti asmenys, pasiryžę bet kuriuo momentu ateiti į pagalbą.

Nors dauguma į uostamiestį atvykusių keleivių rinkosi tradicines ekskursijas į Palangą ir Kuršių neriją arba pasiliko savarankiškai klajoti po miestą, buvo ir tokių, kurie laiką visgi leido laive.

Beveik 2000 keleivių talpinančiame laineryje dirba apie 1000 aptarnaujančio personalo. Šiuo metu „Queen Victoria” darbuojasi žmonės iš 46 šalių, tarp jų – ir du lietuviai.

Planuojama, jog per 2019 metų kruizinį sezoną Klaipėdos uoste lankysis 52 laivai, kuriais turėtų atvykti apie 75 000 keleivių. Vasaros pabaigoje dar kartą į Klaipėdą užsukti žada ir „Queen Victoria”.


  2019-05-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt