P0

Kultūra

Muzikas Chrisas Ruebensas pristatys solinę programą „Viskas gerai, iki pasimatymo!“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-03


„Viskas gerai, iki pasimatymo!“ – teigia birželio 5-ąją, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė vyksiančio koncerto atlikėjai.

Pernai solinę programą keliose šalies salėse pristatęs ir su Baltijos gitarų kvartetu Klaipėdos koncertų salėje muzikavęs gitaristas ir kompozitorius Chrisas Ruebensas šįkart scenoje gros kartu su daugeliui gerai pažįstamu džiazo smuikininku Tadu Dešuku.

Iš Belgijos kilęs klasikinės gitaros atstovas Lietuvoje gyvena ir kuria daugiau nei dešimt metų.

„Didžiąją jų pasirodymo dalį sudarys autoriniai Ch. Ruebenso kūriniai, sulaukę plataus pripažinimo tiek koncertinėse scenose, tiek Acerra, IMA tarptautiniuose konkursuose. Klausytojus ir atlikėjus jie žavi egzotiškais garsovaizdžiais, pagavia melodine linija, skoningu įvairių kultūrų, stilių ir žanrų deriniu. Chriso kūryboje puikiai susilieja klasikinės, džiazo ir pasaulio (world) muzikos bruožai”, – rašoma pranešime spaudai.

Iš Belgijos kilęs klasikinės gitaros atstovas Lietuvoje gyvena ir kuria daugiau nei dešimt metų. Į mūsų šalį jį atvedė gitara ir meilė. Čia atvykęs Chrisas iš karto buvo pakviestas prisijungti prie Baltijos gitarų kvarteto, su kuriuo koncertuodamas apkeliavo visą Europą ir Aziją, įrašė kelias kompaktines plokšteles. Vėliau, ieškodamas naujų muzikinių iššūkių, gitaristas subūrė savo kolektyvą „Chris Ruebens Ensemble“, kuriame groja džiazo, populiariosios ir pasaulio muzikos atlikėjai.

Chriso kūriniai, parašyti specialiai šiam ansambliui, jungia braziliškos, rytų, klasikinės, bliuzo ir džiazo muzikos elementus. Kūrybingas atlikėjas rengia ir savo vokalines programas, kuriose skamba jo aranžuotos prancūziškos dainos ir filmų muzika.

Taip pat Ch. Ruebensas bendradarbiauja su vargonininke Renata Marcinkute-Lesieur, perkusininku Vladimiru Tarasovu, akordeonininku Martynu Levickiu ir „Mikroorkéstra“, dirigentu ir kompozitoriumi Vykintu Baltaku ir jo vadovaujamu „Lietuvos ansamblių tinklu“, Belgijos šiuolaikinės muzikos ansambliu „Het Collectief“ ir kitais. Savo meilę muzikai jis perduoda mokydamas jaunimą groti gitara – jau daugiau nei dvidešimt metų jis dėsto muzikos mokyklose, stovyklose ir festivaliuose. Kompozitoriaus talentą Chrisas atskleidžia kurdamas pedagoginius kūrinius vaikams ir kompozicijas gitarai bei kitiems instrumentams.

Ilgą laiką grojęs įvairios sudėties ansambliuose, atlikėjas ir kompozitorius pagaliau pasiryžo sukurti savo solinę programą, kurią sudaro jo paties kūriniai ir aranžuotės. Programa „Viskas gerai, iki pasimatymo!“ („Muy bien, Adios!“) pirmąkart pristatyta 2018 m. liepą Kristupo festivalyje.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-06-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt