Fotoreportažai, Svarbu, Sveikata

Miesto poliklinika pacientus kvies nuo rugpjūčio

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-06-05


Per daugiau kaip 20 metų daliai klaipėdiečių vis dar senu papratimu iki šiol Klaipėdos sveikatos priežiūros centrą tebevadinant III-ąja poliklinika, ji iš dalies susigrąžina savo senąjį pavadinimą.

Per porą mėnesių pabaigus kelias technines procedūras, centras vėl vadinsis poliklinika, bet ne III-ąja, o Miesto. Kaip ir iki šiol, Miesto poliklinika bus įsikūrusi tose pačiose jau beveik 40 metų veikiančiose patalpose pietinėje uostamiesčio dalyje.

Norint tapti visapusiškas medicinos paslaugas teikiančia poliklinika, joje būtina turėti ir akių ligų specialistą – dėl to centras įsigijo naujausią tam būtiną įrangą. Palmiros Mart nuotr

Tačiau esą svarbu ne pavadinimo pakeitimas, o poliklinikoje teikiamų visapusiškų medicinos paslaugų pobūdis, atitinkantis tikrąjį poliklinikos statusą. Pasak centro vadovės Loretos Venckienės, centro kolektyvas tam nuodugniai ruošėsi keletą pastarųjų metų.

Kad savivaldybei, kaip steigėjui, būtų galima teikti poliklinikos paslaugas, būtina, jog čia dirbtų 13 specializuotų medikų.

Du kartus Klaipėdos miesto savivaldybei leidus padidinti šios viešosios įstaigos įstatinį kapitalą iš viso 200 000 eurų, centras jau įsigijo visą akių ligų kabinetui būtiną įrangą bei šiuo metu baigia įrenginėti endoskopijos ir kardiologijjos kabinetus. Esą tai leis gerokai sumažinti pacientų, laukiančių šių bei kitų specialistų konsultacijų, eiles bei sukomplektuoti būtiną specialistų komandą. Į naująją įstaigą dar planuojama pasikviesti dirbti ir traumatologą bei gastroenterologą. Centre be nuolat 10 dirbančių odontologų jau yra ir savaitgaliais budintis dantų ligų specialistas, nors esą jo paslaugų prireikia nedaugeliui.

Pasak L. Venckienės, atsinaujinusi Miesto poliklinika darbą turėtų pradėti rugpjūčio 1-ąją.

Trečiadienį spaudos konferencijoje dalyvavęs miesto meras Vytautas Grubliauskas pasidžiaugė, jog poliklinikos, kaip kokybiškai naujos miestiečiams skirtos gydymo įstaigos gimimas, sutaps su miesto gimtadienio data.

Miesto poliklinika, kaip ir iki šiol, priiminės visus joje užsiregistravusius per 50 000 pietinės uostamiesčio dalies gyventojus, kuriuos aptarnaus apie 180 medikų. Iš viso poliklinikoje dirbs per 300 žmonių – panašiai tiek pat, kiek jų dirba ir dabar.


2019-06-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt