Klaipėdos įmonėms – pagalba skaitmenizuojant procesus

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-06-06

Uostamiestyje ir Klaipėdos regione veiklą vykdančios įmonės turi galimybę pasitikrinti savo skaitmenizacijos lygį – verslui pristatytas nemokamas įrankis, kurį sukūrė Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP), drauge su partneriais iš Estijos bei Suomijos dalyvaujantis projekte „InforM“, iš viso sutelkusiame 6 šalių pajėgas.

Viena pirmųjų skaitmeninio lygio auditą atliko KMTP koordinuojamo Lietuvos SGD klasterio partnerė AB Vakarų laivų gamykla. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Būtina išlaikyti bei stiprinti mūsų regiono konkurencingumą, kuris šiandienos kontekste yra neatsiejamas nuo skaitmenizacijos. Ji veikia ir transformuoja visas mus supančias sritis, tačiau yra itin svarbi pramonėje, gamybos įmonėse. Pastarųjų Klaipėdoje ir regione turime išties daug, tad itin svarbu analizuoti ir suprasti, kokioje skaitmenizacijos stadijoje yra verslas, su kokiais iššūkiais jis susiduria ir jam padėti pritraukiant reikiamas kompetencijas ir investicijas į regiono pramonę“, – pranešime spaudai cituojamas KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Skaitmenizacijos lygio nustatymo įrankiu kviečiamos aktyviai pasinaudoti įvairių gamybos šakų įmonės. Teigiama, kad jis gali būti aktualus ir tam tikras paslaugas teikiančiam verslui.

Audito įrankiu galima pasinaudoti įmonei patogiu metu, anketos užpildymui skiriant apie 20 minučių. Įvertinus gautus duomenis, įmonėms bus teikiamos konsultacijos pasitelkiant išorinius ekspertus, taip pat bus organizuojami specializuoti mokymai ir seminarai.

Viena pirmųjų skaitmeninio lygio auditą atliko KMTP koordinuojamo Lietuvos SGD klasterio partnerė AB Vakarų laivų gamykla.

Antrinė AB Vakarų laivų gamykla įmonė UAB „Western Baltic Engineering“ drauge su KMTP birželio 7-9 dienomis Klaipėdoje organizuoja praktinį 3D skenavimo hakatoną, į kurį kviečia laivų projektavimo ir inžinerijos specialistus. Inovatyvių idėjų ir kasdieniame darbe pritaikomų sprendimų generavimo „sprintas“ suteiks galimybę skirtingų įmonių atstovams dirbti mišriose komandose, aptarti rūpimus klausimus drauge su 3D skenavimo ekspertais iš Švedijos, Suomijos, Estijos, o taip pat realiomis sąlygomis – laivų statyklos teritorijoje – susipažinti su modernios 3D skenavimo įrangos funkcionavimo principais ir ją išmėginti.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Hakatonas „Portathon“ buria inovatorių įgulą

Tarptautinis uosto technologijų hakatonas „Portathon“ skelbia startą – rugsėjo 27-29 d. Klaipėda taps erdve, kur gimsta inovatyvūs technologiniai ir skaitmeniniai ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Statys elektrinį keltą

Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupei priklausanti Vakarų Baltijos laivų statykla (VBLS) pasirašė sutartį su Norvegijos bendrove „Torghatten Nord AS“ ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

Švietimas

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas: į inovacijas per partnerystes

Vakarų Lietuvos inovacijų ekosistemos dalyviams 2023 m. klojo pamatus svarbiems ateities projektams. Geopolitinių įtampų nulemti iššūkiai, Lietuvos jūrinės strategijos rengimas, ...
2024-01-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This