P0

Verslas

Klaipėdos įmonėms – pagalba skaitmenizuojant procesus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-06


Uostamiestyje ir Klaipėdos regione veiklą vykdančios įmonės turi galimybę pasitikrinti savo skaitmenizacijos lygį – verslui pristatytas nemokamas įrankis, kurį sukūrė Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP), drauge su partneriais iš Estijos bei Suomijos dalyvaujantis projekte „InforM“, iš viso sutelkusiame 6 šalių pajėgas.

Viena pirmųjų skaitmeninio lygio auditą atliko KMTP koordinuojamo Lietuvos SGD klasterio partnerė AB Vakarų laivų gamykla. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Būtina išlaikyti bei stiprinti mūsų regiono konkurencingumą, kuris šiandienos kontekste yra neatsiejamas nuo skaitmenizacijos. Ji veikia ir transformuoja visas mus supančias sritis, tačiau yra itin svarbi pramonėje, gamybos įmonėse. Pastarųjų Klaipėdoje ir regione turime išties daug, tad itin svarbu analizuoti ir suprasti, kokioje skaitmenizacijos stadijoje yra verslas, su kokiais iššūkiais jis susiduria ir jam padėti pritraukiant reikiamas kompetencijas ir investicijas į regiono pramonę“, – pranešime spaudai cituojamas KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Skaitmenizacijos lygio nustatymo įrankiu kviečiamos aktyviai pasinaudoti įvairių gamybos šakų įmonės. Teigiama, kad jis gali būti aktualus ir tam tikras paslaugas teikiančiam verslui.

Audito įrankiu galima pasinaudoti įmonei patogiu metu, anketos užpildymui skiriant apie 20 minučių. Įvertinus gautus duomenis, įmonėms bus teikiamos konsultacijos pasitelkiant išorinius ekspertus, taip pat bus organizuojami specializuoti mokymai ir seminarai.

Viena pirmųjų skaitmeninio lygio auditą atliko KMTP koordinuojamo Lietuvos SGD klasterio partnerė AB Vakarų laivų gamykla.

Antrinė AB Vakarų laivų gamykla įmonė UAB „Western Baltic Engineering“ drauge su KMTP birželio 7-9 dienomis Klaipėdoje organizuoja praktinį 3D skenavimo hakatoną, į kurį kviečia laivų projektavimo ir inžinerijos specialistus. Inovatyvių idėjų ir kasdieniame darbe pritaikomų sprendimų generavimo „sprintas“ suteiks galimybę skirtingų įmonių atstovams dirbti mišriose komandose, aptarti rūpimus klausimus drauge su 3D skenavimo ekspertais iš Švedijos, Suomijos, Estijos, o taip pat realiomis sąlygomis – laivų statyklos teritorijoje – susipažinti su modernios 3D skenavimo įrangos funkcionavimo principais ir ją išmėginti.


  2019-06-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt