P0

Fotoreportažai, Kultūra

Džiazai įsibėgėja

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-07


Antrajam XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalio vakarui penktadienį startą davė tradicinė piliavietėje vykusi miesto vėliavos kėlimo ceremonija.

Šįkart ją kėlė festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė, generalinio rėmėjo – AB „Klaipėdos baldai“ – vadovas Gintautas Vitkevičius, lietuviškų šaknų turinti festivalio viešnia iš JAV – Nicole Zuraitis ir Alanijos (Turkija) džiazo festivalio organizatorius Nazmi Uyar.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Gyvuojame jau 25-erius metus ir tikrai galiu patvirtinti, kad festivalis yra gerų žmonių rankose. Jei ne tie puikūs žmonės, mūsų partneriai, draugai, bičiuliai, vargu, ar skambėtų ši graži ir laisva muzika. Kaip ir kasmet, festivalis vadovaujasi šūkiu – gera muzika geriems žmonėms. Nemanau, kad jį turėtume keisti, nes ši tema puikiai atspindi džiazą. Visa kita įvyksta muzikantų bei klausytojų, kurie savo širdimis skleidžia gerą žinią apie festivalį, dėka“, – sakė I. Grubliauskienė.

18 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į „Džiazuojančių“ jachtų paradą, vyksiantį Dangės upėje, tačiau jam šiek tiek koją pakišo eilinė kartą užstrigęs ir nepakilęs Pilies tiltas.

Vakare Kruizinių laivų terminale koncertavo Gregory Boyd, scenoje pasirodęs su unikaliomis improvizacijomis pasižyminčiu „Alexey Petuchov trio“. Festivalio klausytojams grojo ir trio „Shalosh“ iš Izraelio. Publika turėjo galimybę išgirsti ir N.  Zuraitis. Vakaro vinimi tapo energingieji „Electro Deluxe Band“ iš Prancūzijos.

Penktadienį netrūko ir kitų renginių. Vidurdienį Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje įvyko muzikos terapijos seminaras „Muzika gydo“, Etnokultūros centre buvo atidaryta Margaritos Macijauskienės „Džiazuojančių sodų“ paroda. Prasidėjo ir Lietuvos ORC čempionatas KLAIPĖDA JAZZ, kurio metu stipriausios kreiserinės jachtos varžysis iki sekmadienio.

Džiazas netils ir šeštadienį. Nuo 18 val. klausytojai išgirs „Jazz in Kiev Band“ ir Laura Marti iš Ukrainos. Šio muzikantų tandemo muzika – tai funk ir soul stilistikos, apjungtos Lotynų Amerikos ritmais, kokteilis.

Kultūros straipsnių vidus

Bosinės gitaros garsais žavės Wojtek Pilichowski, kompozitorius ir gitaristas Tom Ibarra. O jubiliejinį festivalį vainikuos projektas „Al Mckay‘s Earth, Wind & Fire Experience“, kurį subūrė legendinės grupės iš JAV „Earth, Wind & Fire“ narys, gitaros virtuozas Al McKay.

Martyno Vainoriaus ir organizatorių nuotr.


  2019-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt