P0

Sveikata

„Niekieno vaikai“ Klaipėdoje ieško savanorių (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-07


Pirmų veiklos metų sukaktį mininti iniciatyva „Niekieno vaikai“ atkeliauja į Klaipėdą, kur ieško savanorių.

Iniciatyvos tikslas – pasirūpinti vaikais, kurie vieni be tėvų ar globėjų atsiduria ligoninėse. Kartais – tai susirgę kūdikių ar vaikų namų globotiniai, kartais – po krizės šeimoje paimti vaikai, kuriems gydymo įstaigoje tenka laukti tolimesnių sprendimų dėl savo likimo. Visi jie, nežiūrint amžiaus ar ligos sunkumo, ligoninėse turi vieni ištverti sunkias dienas.

Klaipėda tampa jau ketvirtuoju miestu po Vilniaus Kauno ir Šiaulių, kurio ligoninėse atsidūrę vieniši vaikai turėtų sulaukti paramos.

„Simboliška, kad startavę Vilniuje, per metus nukeliavome per visą Lietuvą. Iš pradžių net negalėjome pagalvoti, kad kas keturis mėnesius galėsim padėti vaikams vis naujame mieste. Dabar esame  Klaipėdoje, kur mus pasitinka tikrai labai gerai“, – pranešime cituojama iniciatyvos vadovė Ieva Šuipė.

Šiuo metu dėl budėjimo yra sutarta su Klaipėdos vaikų ligonine. Iš viso „Niekieno vaikai“ jungia daugiau nei 100 savanorių tinklą, pasiryžusių skirti laiką ligoninėse paliktiems vaikams.

„Ar tai būtų liga, ar paėmimas iš šeimos – tai sunkios situacijos, kuriose vaikui labai reikia emocinės paramos, reikia žmonių, kurie būtų šalia, pašnekintų, paguostų, padėtų“, – sako I. Šuipė.

Kiek tiksliai Lietuvoje yra „niekieno vaikų“ – nežino niekas, nes tokios statistikos nėra. Tačiau vien per pirmus veiklos metus iniciatyvos savanoriai neleido 123 vaikams vienišiems likti ligoninėse. Bendras jų budėjimo laikas – 8600 valandų. Beveik tiek pat valandų yra metuose.

Klaipėdiečiams, norintiems tapti „Niekieno vaikai“ savanoriais, reikėtų iki birželio 16 d. užpildyti anketą čia.

Kaip ir kur savanoriai padeda vaikams, kokie reikalavimai jiems keliami bei atsakymus į kitus klausimus galima rasti tinklalapyje niekienovaikai.lt. Susipažinti su iniciatyvos veikla taip pat galima ir „Niekieno vaikai“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Tie, kurie nori prisidėti prie „Niekieno vaikų“, tačiau neturi galimybių savanoriauti, prie projekto veiklos gali prisidėti finansiškai. Visa gauta parama skiriama projektui koordinuoti bei savanoriams mokyti.


  2019-06-07

  3 komentarai “„Niekieno vaikai“ Klaipėdoje ieško savanorių”

  1. AvatarDaiva (IP: 83.171.17.89)

   Laba diena. Norėčiau tapti savanore Klaipėdoje.

  2. AvatarSimona (IP: 82.47.121.93)

   Sveiki norėčiau tapti savanorė niekeno vaikai ,Klaipėdoje.

  3. AvatarElena (IP: 90.131.41.172)

   Sveiki, norėčiau tapti savanore ,, niekino vaikai,,. Klaipėda.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt