P0

Fotoreportažai, Kultūra

Pirmojo džiazo vakaro pažiba – balsingoji turkė (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-06-07


Ketvirtadienio vakare prasidėjęs Klaipėdos pilies džiazo festivalis nei žiūrovų gausa, nei dalyvių pasirodymais nenustebino.

Lyriškai melancholiškos ispanų kvarteto atliekamos jų pačių sukurtos flamenko ir džiazo kompozicijos visai tiko prie į marias besileidžiančios saulės vaizdo, tačiau žadėtuoju ispanišku temperamentu nė iš tolo nedvelkė, o tarpais savo monotonija kai kam net ėmė kelti ir šiokį tokį nuobodulį.

Užtat jį išsklaidė pirmojo vakaro žvaigždės vardą kuo puikiausiai pateisinusi pasaulinio lygio turkų kilmės Olandijos dainininkė, kompozitorė ir pianistė Karsu su savo grupe. Džiazo dainininkė savo stipriu balsu ne tik pažėrė įspūdingą turkiškai angliškų dainų kokteilį, bet ir išsakė nemažai komplimentų Klaipėdai, kelis kartus prabilusi ir lietuviškai. Jos pasirodymą stebėjo būrelis turkų, tarp kurių buvo ir mokančių kai kurias atlikėjos dainas.

Prieš Karsu pasirodymą mažumėlę dvelktelėjo politika, kai į sceną kartu su minėtąją grupę į Klaipėdą atvežusia Asta Stašaityte užlipo ne tik miesto meras Vytautas Grubliauskas, bet ir pats Turkijos ambasadorius Lietuvoje.

Visgi ne jie čia buvo svarbiausieji, o balsingoji ir seksualioji Karsu su savo temperamentingąja grupe, davę gana neblogą startą jubiliejiniam 25-ajam Klaipėdos pilies džiazo festivaliui.

Penktadienį

12 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje (Savanorių g. 4) vyks seminaras „Muzika gydo“, kurį ves išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas. Jame savo patirtimi dalinsis ir lietuviškų šaknų turinti festivalio viešnia iš JAV – Nicole Zuraitis, vedanti dainų kūrimo bei džiazo vokalo seminarus visame pasaulyje.

17.45 val. Klaipėdos piliavietėje bus iškilmingai pakelta Klaipėdos miesto vėliava. Ją šiemet kels generalinio festivalio rėmėjo „Klaipėdos baldai“ vadovas Gintautas Vitkevičius ir N. Zuraitis.

Kultūros straipsnių vidus

18 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į „Džiazuojančių“ jachtų paradą, vyksiantį Dangės upėje.

Nuo 18 val. Kruizinių laivų terminale koncertuos Gregory Boyd, scenoje pasirodysiantis su unikaliomis improvizacijomis pasižyminčiu „Alexey Petuchov trio“. Festivalio klausytojams gros trio „Shalosh“ iš Izraelio. Publika turės galimybę išgirsti ir Nicole Zuraitis. Vakaro vinimi taps energingieji „Electro Deluxe Band“ iš Prancūzijos.

Palmiros Mart ir organizatorių nuotr.


2019-06-07

3 komentarai “Pirmojo džiazo vakaro pažiba – balsingoji turkė”

  1. Atsiprašau, bet visiškas šūdas, tas festivalis išsisėmęs ir yra totalus šūdas, jokio džiaugsmo nebeteikia, išsisėmė.

    • Ne durniams spręsti, kas išsisėmęs, kas ne. Kol žmonės eis, tol ir vyks.

    • Negalėjau atvažiuoti (lėksiu šiandien), tai klausiau ir žiūrėjau festivalį per FB – rodė tiesiogiai. Įvertinsiu taip: Klaipėdos chėbrytė – super. Tradicinis džiaziukas publikos apšilimui puikiam atlikime. Po to ispanai davė kažką panašaus į folk jazz. Neįprasta ausiai, bet kaip nuoširdžiai ir subtiliai sugrojo. Sakyčiau, geriausias ketvirtadienio pasirodymas. Turkai buvo toliausiai nuo džiazo. Tačiau vakaro tikrai nesugadino. Pritariu Martynui, kad čia politinis-diplomatinis ir visoks kitoks Klaipėdos reveransas. Bet nematau tame nieko blogo. Muzika suartina. Bet tik tuos, kurie nori suartėti ir moka pasidžiaugti šia meno forma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt