P0

Vasara

Trumpam sugrįš lietuviška vasara

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-06-07


Pasak budinčios sinoptikės klaipėdietės Juditos Navašinskienės, penktadienį ir šeštadienį uostamiestyje dar karaliaus ispaniška vasara, o sekmadienį „jau galėsime atsipūsti su lietuviška vasara”.

„Penktadienio vakare ir šeštadienį galimos liūtys su perkūnija, abi dienas dar laikysis karščiai apie 26-28 laipsnius”, – sakė sinoptikė.

Karščiai jau spėjo ties Palanga ir Klaipėda iki 17 laipsnių sušildyti ir Baltijos jūros vandenį. Palmiros Mart nuotr.

Perkūnijos ir liūties metu gali kilti škvalinis vėjas, kurio greitis gūsiuose gali siekti iki 18 m/s. Tiesa, liūtys gali pajūrio ir neužkabinti, praeiti labiau šiauriniu šalies pakraščiu.

Tačiau, pasak sinoptikės, sekmadienį ir pirmadienį trumpam turėtų sugrįžti lietuviška vasara. Naktimis numatoma 14-16, dienomis – 20-22 laipsniai šilumos. Bus saulėta, gaivu, be lietaus.

Visgi ši maloni gaiva laikysis neilgai – nuo antradienio vėl grįžta karščiai, dienomis termometro stulpelis vėl šoktels ties 30 laipsnių padala.

„Taip ir banguosim: lietuviška vasara – ispaniška vasara”, – geros nuotaikos nestokojo klimatologė, palinkėjusi „Atviros Klaipėdos” skaitytojams spėti atsipūsti sekmadienį nuo netipiškos pajūrį ir visą šalį užklupusios birželio kaitros.

Beje, pagal išankstine prognozes vėl saikingai šilta lietuviška vasaras turėtų sugrįžti kitą savaitgalį.

Karščiai jau spėjo ties Palanga ir Klaipėda iki 17 laipsnių sušildyti ir Baltijos jūros vandenį. Nidoje jūros vandens temperatūra laipsniu žemesnė, tačiau Kuršių mariose jis įšilęs net iki 23 laipsnių.


  2019-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt