P0

Uostas ir jūra

Baltijos jūroje prasidės tarptautinės jūrų pajėgų pratybos BALTOPS 2019

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-08


Birželio 14–16 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje dalyvauti vienose didžiausių kasmetinių tarptautinių jūrinių pratybų BALTOPS 2019 atvyksta dvi didžiausios NATO laivų junginių grupės – nuolatinės parengties NATO laivų pirmoji (SNMG1) ir NATO priešmininių laivų pirmoji (SNMCMG1) grupės.

Pratybose treniruosis jūrų, oro ir sausumos pajėgų elementai. Bus atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išsilaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.

Šiose pratybose Baltijos jūros regione birželio 9–21 d. iš viso dalyvaus daugiau nei 11 tūkst. įvairių karinių pajėgų atstovų iš 16 NATO ir 2 partnerių šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos ir Vokietijos.

Uosto vidus kompas

BALTOPS (angl. Baltic Operations) – tai jau 47-osios kasmetinės jūrinių pajėgų pratybos Baltijos regione, kurioms vadovauja JAV. Šiais metais pratyboms vadovauti paskirtas JAV karinių jūrų pajėgų praėjusiais metais atkurtas JAV 2-asis karinis jūrų laivynas.

„Pratyboms vadovaus JAV 2-asis karinis jūrų laivynas, bet tegu tai jūsų nesuklaidina – šių pratybų pagrindas yra NATO ir NATO partnerių principai. Tokiomis pratybomis kaip BALTOPS 2019 mes stipriname ryšius, geriname bendrą koordinaciją ir sąveiką tarp NATO sąjungininkų ir parterių tiek taikos meto, tiek konflikto sąlygomis“, – pranešime spaudai cituojamas JAV 2-ojo karinio jūrų laivyno vadas viceadmirolas Andrew „Woody“ Lewis.

Pagrindinis pratybų BALTOPS 2019 tikslas – sustiprinti pajėgumų reikalingų skubiam reagavimui į krizes ir regioniniam stabilumui koordinaciją, skatinti taiką ir saugumą Baltijos regione.


2019-06-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt