P0

Kultūra

Į Klaipėdą vėl suvažiuos vaikų ir jaunimo chorai iš visos Lietuvos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-10


Birželio 15-16 dienomis Klaipėdoje vyks jau šeštasis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas „Mes Lietuvos vaikai“.

Į šiemetinę Dainų šventę ketiną atvykti iki 200 meno kolektyvų ir apie 6000 dalyvių iš visos Lietuvos mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų

Festivalį rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras,kartu su  Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijomis, Klaipėdos miesto savivaldybe. Šio festivalio iniciatoriai ir įkūrėjai yra Algirdas Šumskis, Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas, Klaipėdos universiteto docentas  ir Saulius Liausa, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius.

Festivalio tikslas – tautinės kultūros pagrindu per lietuvišką dainą ugdyti jaunąją kartą, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti Lietuvos chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas.

Šis festivalis yra pasirengimo Lietuvos moksleivių dainų šventės sudedamoji dalis. Jame, anot organizatorių, dalyvauja iki 80% visų Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų.

Festivalis susideda iš dviejų vienas kitą papildančių respublikinių renginių – chorų konkurso ir dainų šventės.

Į Klaipėdoje vykstantį konkurso finalą patenkama po regionuose vykstančio pirmojo turo.

„Dainų šventėje dalyvauja ne tik visos Lietuvos vaikų ir jaunimo chorai, bet kitų žanrų meniniai kolektyvai – šokėjai, tautinių instrumentų ansambliai ir orkestrai. Į šiemetinę Dainų šventę ketina atvykti iki 200 meno kolektyvų ir apie 6000 dalyvių iš visos Lietuvos mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų”, – teigia organizatoriai.


Kultūros straipsnių vidus

2019-06-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt