P0

Verslas

Įsigijo naują SGD krovinį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-11


Bendrovė „Lietuvos energijos tiekimas“ pranešė pasinaudojusi palankiomis sąlygomis suskystintų gamtinių dujų (SGD) rinkoje ir įsigijo naują dujų krovinį iš Norvegijos „Equinor”. Jis į Klaipėdos SGD terminalą atvyks liepos pabaigoje-rugpjūčio pradžioje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šiuo metu rinkoje esanti vasaros situacija dėl žemų sezoninių SGD kainų yra ypač palanki gamtinių dujų pirkėjams. Dalis šio krovinio bus tiekiama mūsų klientams Latvijoje, taip pat planuojame dalį gamtinių dujų pasaugoti Latvijos Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje“, – pranešime spaudai cituojamas LET vadovas Darius Montvila.

Sandorio vertė bei kitos komercinės detalės neatskleidžiamos.

Nuo 2019 metų pradžios momentinių SGD sandorių rinkoje kainos Azijoje ir Europoje krito apie 50 proc. Metų pradžioje kainos Azijoje siekė apie 25-27 eurus už megavatvalandę, o šiuo metu jos nukrito iki 13-14 EUR/MWh liepos mėnesio tiekimui. Europoje pokytis siekia nuo 23 EUR/MWh iki 11 EUR/MWh. Viena pagrindinių kainų pokyčių priežasčių yra tarptautinėse rinkose gerokai išaugusi SGD pasiūla, kurios rinka nespėja taip greitai sugerti, o tai sukelia spaudimą kainoms.

„Lietuvos energijos tiekimas“ yra vienintelė bendrovė regione, užsitikrinusi dujų tiekimą iš trijų skirtingų šaltinių. Įmonė turi ilgalaikio SGD tiekimo sutartį su Norvegijos „Equinor“, taip pat dujas perka trumpalaikių SGD sandorių rinkoje, be to, įsigyja vamzdynais tiekiamas dujas ir naudojasi Latvijos Inčukalnio požemine dujų saugykla.


2019-06-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt