P0

Politika, Svarbu

Dėl Ninos Puteikienės teiginių kreipėsi į prokuratūrą (atnaujinta) (22)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-06-12


Klaipėdos miesto tarybos narys Alvidas Šimkus, reaguodamas į viešumoje platinamus kartu su juo Lietuvos centro partijos sąraše savivaldos rinkimuose dalyvavusios politikės Ninos Puteikienės teiginius apie šios partijos rinkiminį užstatą, kreipėsi į prokuratūrą, kad ši pradėtų ikiteisminį tyrimą.

Kad A. Šimkui metami kaltinimai neturi pagrindo, tvirtina ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovai.

Viename rinkimų sąraše buvusių Alvido Šimkaus ir Ninos Puteikienės susikirtimai tęsiasi – neseniai buvo apsikeista viešomis replikomis dėl Etikos komisijos sudėties tvirtinimo. Martyno Vainoriaus nuotr.
Neliko kito kelio?

„Vienas po kito lenda A. Šimkaus galai: ką tik paaiškėjo, kaip jis bandė pasisavinti 926 Eur Rinkimų metu A. Šimkus iš LCP sąskaitos pervedė rinkimų užstatą už LCP Šilalės skyriaus sąrašą. Tačiau, VRK teigimu, A. Šimkus prašyme dėl šio užstato grąžinimo nurodė savo asmeninę sąskaitą, nors pinigai buvo pervesti iš partijos lėšų. Užstatas grąžinamas, nes Šilalės LCP sąrašas nedalyvavo rinkimuose”, – savo tekstu antradienio vakarą dalinosi N. Puteikienė.

Reaguodamas į tai, trečiadienį ryte A. Šimkus informavo, kad jau surašė kreipimąsi į prokuratūrą, jog būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto ir nunešė jį derinti advokatei, o popiet jį jau pristatė ir adresatui.

„Kad būtum kaltas, būtų visai kitas reikalas. Bet dabar tiesiog nemalonu. Ir nuolat tęsiasi toks šmeižimas – ir apie ikiteisminius turimus, ir dabar tą užstatą. Gavęs pinigus nenustebau, nes VRK man turi grąžinti užstatą už Klaipėdos skyrių. Kai gavau tuos pinigus, galvojau, kad jie čia ir yra, nes nebuvo parašyta, kad jie grąžinti už Šilalę, parašyta tik „Užstato grąžinimas”, – sakė A. Šimkus.

Jo pareiškime rašoma: „N. Puteikienė neturėdama jokių realiais faktais patvirtintų duomenų apie žinių tikrumą, suvokė, kad paskleista informacija pažemins mane Alvidą Šimkų, kaip asmenį ir kaip Klaipėdos tarybos narį, manau, tai padarė suvokdama, kad paskleista šmeižikiška informacija gali neigiamai paveikti mano tolimesnę politinę veiklą ir manau to siekė sąmoningai, nesistengdama patikrinti informacijos tikrumo. Manau, kad N. Puteikienė nesistengė sužinoti tiesos, jai svarbiau buvo apšmeižti ir pažeminti”.

A. Šimkus prašo atlikti tyrimą ir nustatyti, ar nėra N. Puteikienės veiksmuose nusikalstamos veikos požymių.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

„Jei prokurorai atmestų mano skundą, aš skųsčiau tokį sprendimai, tikrai taip paprastai to nepaliksiu”, – sakė A. Šimkus.

„Žmogiška klaida”

VRK Finansų skyriaus vedėja Danguolė Jakštienė sakė, kad A. Šimkus nieko nėra prisidirbęs ir yra be reikalo apkaltintas.

„Vyriausioji rinkim komisija gegužės 21 dieną priėmė sprendimą, pagal kurį buvo nuspręsta grąžinti užstatus juos sumokėjusioms partijoms ar asmenims. Vienoje eilutėje tiesiog įsivėlė žmogiška  mūsų VRK narių, kurie rengė šį sprendimą. Pirminiame variante užstatas buvo priskirtas prie negrąžintinų, o vėliau priėmė sprendimą visus tuos užstatus grąžinti. Kai negrąžintini, tai galbūt niekas taip nuodugniai ir netikrino – jei negrąžini, tai juk koks skirtumas, kur, į kokią sąskaitą. O kai tapo grąžintinas, ties Šilalės rajono Lietuvos centro partijos eilute, grafoje buvo įrašyta grąžinti Alvidui Šimkui. Finansų skyrius gavęs tokį sprendimą tai ir padarė. Vakar įvyko posėdis ir VRK ištaisė klaidą, sprendimas pataisytas – įrašyta, kad užstatas grąžinamas Lietuvos centro partijai. Klaida įvyko dėl to, kad Alvydas Šimkus, kaip partijos Valdybos pirmininkas, atstovas teikė pareiškinius dokumentus – prašymus visiems trims užstatams. Du buvo už Klaipėdos skyrių ir sumokėti jo paties, tad ir buvo įrašyta juos sugrąžinti mokėtojui. Šilalės užstatą sumokėjo partija, o VRK suklydo, nes visų prašymų teikėjas buvo Alvidas Šimkus. Jis prašymus buvo užpildęs labai tvarkingai, buvo nurodęs Centro partijos sąskaitą. Mūsų žmoniška klaida – turėdami tris Šimkaus pasirašytus prašymus neatkreipė dėmesio, kad viename yra Centro partijos sąskaita. Jis tikrai neprašė to užstato grąžinti jam. Čia mes susipainiojome tarp trijų prašymų. Elektroniniu laišku atsiprašiau ir Naglio Puteikio už klaidą, informavau, kad partijai bus grąžintas užstatas. Labai apgailestaujame dėl tokios situacijos ir atsiprašome”, – aiškino D. Jakštienė.

Pasak jos, Lietuvos centro partijai pavedimas su grąžinamu užstatu  – 926,7 Eur – buvo padarytas antradienį. O A. Šimkus buvo paprašytas grąžinti jam pervestus pinigus.

„Tik vakar tegavau pranešimą, kad man reikia grąžinti, tad dar to nepadariau. Gavęs tuos pinigus iškart 500 eurų pervedžiau Alfonsui Vildžiūnui, nes jis irgi buvo prisidėjęs prie užstato. Paskambinau jam, informavau, kad ne tuos pinigus gavome ir paprašiau grąžinti. Žadėjo tai padaryti šiandien apie pietus, tai vakare arba ryt iš ryto tada ir pervesiu juos atgal VRK”, – savo ruožtu sakė A. Šimkus.

A. Vildžiūnas „Atvirai Klaipėdai” patvirtino tokią A. Šimkaus išdėstytą versiją ir sakė, jog pervestus 500 eurų jam jau grąžino.

A. Šimkus savo ruožtu trečiadienio popietę pasidalino pavedimo kopija, kurioje matyti, kad pavedimas VRK iš jo sąskaitos jau atliktas.

KOMENTARAS

Nina Puteikienė, Klaipėdos miesto tarybos narė

Tegu kreipiasi. Rėmiausi VRK teiginiu, kad Šimkus pateikė savo sąskaitą. Situacija yra dviprasmė. „Facebook” įrašą padariau pagal VRK laišką. Jame apgailestauja dėl klaidos ir rašoma, kad prašymą pasirašė Šimkus, kurio pavardė per klaidą buvo įrašyta į sprendimą. Viskas kilo būtent iš to. Galiu dar tik pasiūlyti Šimkui veikimo planą – tegu būtinai kreipiasi į prokuratūrą, kai grąžins tuos 926 eurus, nes jie jam buvo pervesti į asmeninę sąskaitą dar praėjusį mėnesį. Kol partija to nepastebėjo, kol vakar nesikreipė į VRK, tol tie pinigai ir buvo Šimkaus sąskaitoje. Ir vakar jie ten dar tikrai buvo. 


  2019-06-12

  22 komentarai “Dėl Ninos Puteikienės teiginių kreipėsi į prokuratūrą (atnaujinta)”

  1. AvatarPuteiki nebūk vagis (IP: 86.100.68.166)

   Puteiki, nebūk vagis, gražink šituos pinigus VRK. Užstatas buvo sumokėtas už Šilalės skyrių ir kandidatą į merus. Skyrius nesudalyvavo rinkimuose, bet mero rinkimuose V.Š. dalyvavo (surinko 0,76 proc), tai užstato negalėjo gražinti. Ar ne tiesa? VRK dirba išsižiojelės. Jei Puteikis negražins šių pinigų VRK, jis pasielgs nesažiningai, bus kaip VAGIS. Bet Puteikiai serga nežinojimu, jiems galima, nes tai nėra pasisavinimas( vagystė), pinigai pas Puteikius.

  2. AvatarIš Saulėtekio (IP: 195.14.179.67)

   Ir mokytojai, ir tėveliai yra dėkingi Puteikienei už tai, kad ji šią mokyklą išsaugojo, nes savivaldybė jau buvo nusprendusi ją perduoti privačiai mokyklai. Gerbiam ir mylim!

  3. Avatarvirginija (IP: 86.100.115.25)

   Nuskriaustas A. Šimkus, jei nebūtų N. Puteikienė vedusi Centro partijos Klaipėdos skyriaus, nebūtų A. Šimkus patekęs į miesto tarybą, nereikėtų meluoti, kad pasirašyti koalicijai gavo leidimą iš Partijos pirmininko. O dar labiau nuskriaustas, net nuėjo į prokuratūrą, kad tik kelias dienas teturėjo sąskaitoje Šilalės skyriui priklausiusius pinigus.

  4. AvatarVinis atsakys (IP: 86.100.21.97)

   Kas yra Puteikienė, ką jinai nuveikė miestui, valstybei, šeimai? Išvardykite nors keletą jos pasiekimų, tuo patenkinsite daugelio smalsumą. Visiems žinoma, kad Puteikienė moka tik tuščiažodžiauti ir nėra nuveikusi nė vieno rimto darbo. Visur meluoja, todėl neturi draugų ir bendražygių (gal tik 1 nelabai adekvačią moteriškę), dar keletą faceboc komentatorių, kurie gali tik nesąmoningai pakomentuoti. kur komanda? Taigi ką jinai galėjo įtraukti ir kur?

   • AvatarManau (IP: 86.100.107.136)

    O kokį konkretų ir rimtą darbą miestui nuveikė _______ ? (vardą pavardę įrašyti savo nuožiūra)

   • Avatarasai (IP: 148.252.8.95)

    Puteikiene nuveike labai daug. vienintele kuri atstovauja klaipedos zmones klaipedos savivaldybej. o simkus yra chamas ir auksciausio lygio debilas, kokiu reta. ne nuostabu kad iskart perbego pas toki pati kaip ir pats grubliauska.

   • AvatarPagalvojus (IP: 78.57.214.60)

    Nu bet nieko blogo nepadarė, lyginant su anais ☝️😂

  5. AvatarVinis (IP: 88.119.156.187)

   Teisybės dėlei, Martynai, rašant “… kartu su juo Lietuvos centro partijos sąraše savivaldos rinkimuose dalyvavusios politikės Ninos Puteikienės teiginius….”gal formaliai ir viskas OK, bet teisybės dėlei…, o tai žmonės ims ir patikės, o tai jau bus klaidinanti informacija. Nes jei sąžiningai, tai ne “su juo”, bet N.Puteikienė viena su keliom darbštuolėm moteriškėm tempė Šimkaus užrūgusį skyrių iki rinkimų jam vis “jis tik pagalius kaišiojo” ir iki tol nei kas žinojo kas jis toks – tas Šimkus, nei matė, nei girdėjo ką jis veikia. Ar ne taip? O gal kas žino ką jis visą kadenciją veiks? O gal atsiras mieste nors vienas žmogelis kuriam Šimkus kažką padėjo – vis tik partijos skyriaus načialnikas. Beje ir visas tas CP Klaipėdos skyrius ir tik Putiekienė juos “ištempė” į dienos šviesą. Jei nors 1/10 N.Puteikienės dirbamų darbų miestiečiams padarytų kiekvienas iš 31 tarybos narių, senai mieste gyventume kaip Singapūre. To Šimkaus saulė nusileis, neišleidusi nei vieno lux per kadenciją energijos ar vos tik pakvips saulėlydžiu Grubliauskui. O šiaip tai taip, didi problema ir didis miesto tarybos nario A.Šimkaus darbas miesto žmonėms (minės ilgus šimtmečius) – A. ŠIMKUS parašė skundą PROKURORAMS!!! Iš karto miestelėnai ėmė gyventi geriau ir tema iš ties verta straipsnio, dėmesio ir pirmų puslapių.

  6. Avatarvirginija (IP: 86.100.115.25)

   Taip norisi A. Šimkui priminti jo pasirašytą koaliciją su Grubliausku. Tokį sutikimą turi duoti Klaipėdos Centro partijos skyrius. Pasirašydamas, tiek mums, piliečiams, tiek žiniasklaidai rodė N. Puteikio žinutę telefone. Atseit partijos pirmininkas leido pasirašyti. Tiesa, praėjus daugiau kaip mėnesiui, atsibudo ir ėmė viešai aiškinti, kad turi skyriaus sutikimą. Tai ką tokį turėjo A. Šimkus, kai pasirašinėjo valdančiųjų koaliciją?

  7. AvatarCha (IP: 193.217.2.221)

   Reikėjo, kad VRK tuos pinigus būtų Puteikienei grąžinusi. Tuomet būtų mirtina tyla 🙂

   • AvatarBuhalteriss (IP: 195.14.179.67)

    Puteikienė – ne Šimkus. Kažkaip nelimpa tokie dalykai prie jos.

  8. AvatarValdemaras (IP: 195.14.179.67)

   Apie kokią tolesnę politinę veiklą Šimkus svaičioja: tik per Puteikienę patekęs į tarybą, iškarto perbėgo pas Grubliauską, ir visą laiką pila purvą ant Puteikienės. Matyt, tuo ir pagarsės jo pirmi ir paskutiniai metai taryboje. O juk už išdavystę Grubliauskas jam davė Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininko postą. Tai kodėl jis nesirūpina miesto tarša, nesienautais žolynais, beglobiais gyvūnais, nesutvarkytais kiemais? Žmonės, duokite darbo Šimkui, o tai iš dyko buvimo visokių niekų prigalvoja. O ta istorija su Vildžiūnu tai tikrai įdomi. Tai kieno tie 500 Eur? Šimkaus? Vildžiūno? Partijos? Įdomu, kuo čia baigsis. Bet matosi plika akim, kad maklės ant maklių.

   • AvatarNa (IP: 78.57.214.60)

    Grubliauskas visokį šlamštą pritraukia, ne šlamštas atšoksta kaip vanduo nuo žąsies, o š… visoks prilimpa ilgam… Fe.

  9. AvatarPuteikienei (IP: 86.100.21.97)

   Kaip suprantu prokuratūroje galėsi garsinti kiek norėsi ir kiek tyrėja turės noro klausytis tų garsinimų. Manau didelė tikimybė, kad Puteikienė gaus teistumą, galės kaip Zuokas sakyti – aš nuteista už gerus darbus. Melavimas, šmeižimas, kitų niekinimas tai juk yra Puteikienės “arkliukas”, jos “geri” darbai. Tokie silpni žmonės kaip Puteikiai išsilaikyti, pritraukti dėmesį tik taip ir gali – niekindami kitus, kadangi patys yra niekas. Vien jų stogo istorija, kiek atsikalbinėjimų, melagysčių, bet jokių realių darbų, o blogai tai visiems gyventojams. Du metai be stogo, kas turi būti per nevala ir tinginys, kad taip gyventi?

   • AvatarManau (IP: 86.100.107.136)

    Manau, kad ikiteisminis tyrimas pagal Šimkaus pareiškimą nebus pradėtas. Jei paprašei ištirti, tai viena, bet garsinti nepagrįstus kaltinimus, negalima. Tai šmeižimas.

  10. AvatarAsai (IP: 80.111.3.19)

   Na kad simkus yra vagis ir sukcius aisku savaime is jo elegesio po rinkimu, per egant i visiskai priesongas vertybes ispazystancia politine jega.

   • AvatarTai kad (IP: 78.57.214.60)

    Tokie tokioje šobloje turi būti, kitokie emigruoja….

  11. AvatarN. Puteikienė (IP: 78.57.199.179)

   Praeito mėnesio pabaigoje į Šimkaus asmeninę sąskaitą VRK pervedė 926, 70 Eur, paskirtyje nurodydama sprendimo Nr. 285 dėl užstato grąžinimo. Sprendime aiškiai parašyta, kad grąžinamas užstatas Alvidui Šimkui už Šilalės rajoną. Na, o dėl Vildžiūno 500 eur, kuriuos Šimkus paėmė ir niekur nepervedė, o dabar atseit grąžino iš jam nepriklausančių pinigų, ir vėl atsiėmė – atskira istorija. Ir ji bus pagarsinta.

  12. Avatarvirginija (IP: 90.131.45.16)

   A. Šimkus į savo asmeninę sąskaitą gavo beveik tūkstantį eurų, Jokios reskcijos, jokios informacijos Centro partijos vadovybei. Tyla. Apie pavestą sumą informuoja Adomas Usinavicius, o ne A Šimkus Kas nutinka? Pasirodo, kad kalčiausia yra VRT, Nereikia lia lia. Tarkime apsirikimas, bet jis aiškiai atskleidė A. Simkaus nesąžiningumą, jo tylėjimas iki viešo skandalo

  13. AvatarKarolis (IP: 86.100.23.52)

   VRK viską suvertė žmogiškajam faktoriui, o kad dėl to žmogiškojo faktoriaus susidaro teisinis nesusipratimas, tai jau atsiprašau.Tai gal pati VRK ir turi gesinti kilusį nesusipratimą, o ne palikti šiukšles valyti kitiems. Poniškumas.

  14. AvatarMarius (IP: 85.232.128.58)

   Na manau paprastas konfliktas ir jis turetu baigtis atsiprasymu,nesusipratimas

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt