Svarbu, Verslas

Verslo liudijimų kainos turėtų nesikeisti

Avatar

Martynas Vainorius
2019-06-13


Klaipėdos savivaldybės administracija siūlo politikams 2020 metais palikti tokias pat verslo liudijimų kainas, kokios galioja ir šiemet.

Miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas trečiadienį pritarė tokiam siūlymui. Jo posėdžio metu valdančiosios daugumos narys Vytis Radvila buvo iškėlęs idėją sumažinti iki vieno euro mokestį korepetitoriams, tačiau ją nugesino administracijos specialistų argumentai ir balsavimams dėl tokio pasiūlymo nebuvo surengtas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal Vyriausybės nutarimą iki šiol savivaldybėms buvo rekomenduojama Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikti Tarybų sprendimus dėl kitų metų verslo liudijimų kainų iki lapkričio 10 dienos, tačiau šiemet VMI  prašė paankstinti sprendimų priėmimą iki liepos. Toks prašymas motyvuotas teiginiais, jog nemaža dalis gyventojų verslo liudijimus kitiems metams pageidauja įsigyti dar gruodį, tad tam reikia tinkamai pasiruošti.

Savivaldybės administracija pasiūlė politikams kitąmet palikti tokius pačius fiksuotus mokesčius, kaip ir šiemet, kurie siekia nuo 1 iki 585 Eur.

Simbolinis euro mokestis taikomas 28-ioms mažai populiarioms vadinamoms veiklos rūšims: kompiuteriniai žaidimai, batų valymas, mokamų tualetų ir svėrimo paslaugos, žvakių ir kitų liejinių iš vaško gamyba, knygų įrišimas, duobkasių, kaminkrėčių paslaugos ir kt.

Didžiausias – 585 Eur mokestis – ir toliau būtų taikomas dviem veiklos rūšims, susijusioms su statybos darbais.

V. Radvila siūlė, kad euro dydžio mokestis būtų taikomas ir kvalifikacijos tobulinimo bei papildomo mokymo veiklai (dabar už tai reikia mokėti 348 eurus). Politiko nuomone, tai leistų legalizuotis visiems korepetitoriams, o ir Šiauliuose 2017 m. tokiai veiklai mokesčiai buvo sumažinti penkis kartus.

Klaipėdoje 2017 m. tokia veikla užsiėmė 380 asmenų, pernai – 391.

Verslo straipsnių visus kompas

Visgi administracijos specialistai argumentavo, kad tokiai veiklai esą dažnai verslo liudijimai ir taip imamai tik konkrečioms dienoms, o ne visiems metams. Be to į ją patenka ir tokios pelningos paslaugos kaip įvairūs mokymai (psichologiniai ir t.t.), tad įsiklausius į tokius argumentus V. Radvila neteikė savo pasiūlymo balsavimui.

INFORMACIJA

Per 2017 m. Klaipėdos mieste 6 239 asmenims buvo išduoti verslo liudijimai, surinkta 395 697 Eur gyventojų pajamų mokesčio. Per 2018 m. verslo liudijimus išsiėmė 6 066 asmenys, bet buvo surinkta daugiau mokesčio –  496 485 Eur . Toks efektas aiškinamas panaikinta 1 Eur lengvata būstų nuomos veiklai. Nuo 2018 m. už ją reikia mokėti 209 Eur.

Daugiausia verslo liudijimų – 1314 – pernai buvo išduoti užsiimantiems būsto nuoma. Antra pagal populiarumą veikla – 960 verslo liudijimų – buvo prekyba ne maisto produktais. Tik po vieną verslo liudijimą buvo išduota kompiuterinių žaidimų veiklai; lagaminų, rankinių ir panašių reikmenų, gamybai bei taisymui; stiklo išpjovimui; avalynės gamybai; knygų, žurnalų ir laikraščių nuomai; gyvulių traukiamų transporto priemonių, valčių, laivelių, plaustų remontui; miško daigynų veiklai.

Prognozuojama, kad 2020 metais už išduodamus verslo liudijimus į Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetą gali būti surinkta apie 500 tūkst. Eur pajamų.


2019-06-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt