P0

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdoje – tūkstančiai jaunųjų choristų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-16


Klaipėdoje vykstantis jau šeštasis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas „Mes Lietuvos vaikai“ sekmadienį pasiekė kulminaciją.

16 val. tūkstantinė konkurso dalyvių minia nuo Liepų gatvės patraukė į Vasaros estradą, kur 17 val. prasidėjo baigiamasis koncertas.

Festivalį rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras,kartu su Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijomis, Klaipėdos miesto savivaldybe. Šio festivalio iniciatoriai ir įkūrėjai yra Algirdas Šumskis, Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas, Klaipėdos universiteto docentas ir Saulius Liausa, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius.

Festivalio tikslas – tautinės kultūros pagrindu per lietuvišką dainą ugdyti jaunąją kartą, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti Lietuvos chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas.

Šis festivalis yra pasirengimo Lietuvos moksleivių dainų šventės sudedamoji dalis. Jame, anot organizatorių, dalyvauja iki 80% visų Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų.

Festivalis susideda iš dviejų vienas kitą papildančių respublikinių renginių – chorų konkurso ir dainų šventės.

Kultūros straipsnių vidus

Į Klaipėdoje vykstantį konkurso finalą patenkama po regionuose vykstančio pirmojo turo. Šįkart pagrindinis prizas – 3000 Eur – atiteko Klaipėdos Vydūno gimnazijos chorui ir jo vadovui Arvydui Girdzijauskui.

Dainų šventėje dalyvauja ne tik visos Lietuvos vaikų ir jaunimo chorai, bet kitų žanrų meniniai kolektyvai – šokėjai, tautinių instrumentų ansambliai ir orkestrai. Į šiemetinę Dainų šventę atvyko apie 200 meno kolektyvų ir apie 6000 dalyvių iš visos Lietuvos mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2019-06-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt