Regionas

Prašo priemiesčiuose taupyti geriamąjį vandenį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-17


Dėl užsitęsusių neįprastai karštų orų Klaipėdos priemiesčiuose ir didesnėse rajono gyvenvietėse vakarais ima trūkti geriamojo vandens. Pasak AB „Klaipėdos vanduo“, didžiausias jo stygius jaučiamas Dauparų, Šlapšilės, Gobergiškės, Kvietinių, Karklės gyvenvietėse. Tad jų gyventojai raginami pasinaudoti visomis vandens taupymo galimybėmis.

pixnio.com nuotr.

„Vanduo yra išgaunamas iš gręžinių, tačiau, kad atitiktų visus higienos normos reikalavimus, dalyje vandenviečių jis filtruojamas ir specialiai apdorojamas mūsų vandens ruošyklose. Kitose Klaipėdos rajono vandenvietėse geriamasis vanduo tiekiamas tiesiai iš gręžinių. Kai vakarais vandens vartotojai pradeda buitinėms reikmėms naudoti geriamąjį vandenį, o tuo pačiu metu ir individualių namų gyventojai iš geriamojo vandens įvadų pradeda laistyti savo daržus ir žolynus, dėl didelio momentinio suvartojimo sparčiai mažėja rezervuaruose sukauptos švaraus vandens atsargos. Dėl jo trūkumo, viršijus vandens ruošimo-tiekimo pajėgumus, gali sumažėti tiekiamo vandens slėgis ar net kuriam laikui nelikti vandens“, – pranešime spaudai aiškina Aidas Birgėla, AB „Klaipėdos vanduo“ Vandens departamento vadovas.

Pasak A. Birgėlos, didžiausias vandens suvartojimas fiksuojamas nuo 19 iki 24 valandos.

Kad vandens vartotojams būtų užtikrintas pakankamas tiekiamo geriamojo vandens slėgis, specialistai pataria ūkio reikmėms naudoti šias alternatyvas:

1. Jeigu sklype yra programuojama laistymo įranga, ją nustatyti vėlesniam nakties metui.

2. Paankstinti laistymo ciklą nuo 0 iki 6 ir nuo 13 iki 18 val.

3. Naudoti papildomas talpas ir rezervuarus, kuriuos užpildyti rekomenduojama iki 19 val.

„Geriamasis vanduo yra ne gamtos dovana, o paruoštas produktas. Galėtume padidinti geriamojo vandens ruošimą, pirkti ir montuoti vandenvietėse papildomą įrangą, tačiau tam prireiktų investicijų, kurios pabrangintų vandenį mūsų klientams. Visiems naudingiau būtų, jei vandenį piko valandomis naudotume taupiau“, – sakė A. Birgėla.

Pasak įmonės, tokio didžiulio vandens poreikio, koks fiksuojamas šiemet, dar nėra buvę.


2019-06-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt