P0

Vasara 2019

Geriausia padėtis – Vakarų Lietuvos miškuose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-18


Birželį Lietuvą užplūdus tropiniams karščiams, sinoptikai skambina pavojaus varpais.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, jog šią savaitę šalyje vyraus trečios ir ketvirtos klasės miškų gaisringumas.

Pavojingiausia situacija yra pietiniuose Lietuvos rajonuose. Čia kai kur kyla aukščiausios –  penktos – klasės miškų gaisringumo pavojus. Elektrėnų ir Varėnos savivaldybėse jau paskelbta stichinė sausra.

Tuo metu Vakarų Lietuvoje situacija kur kas geresnė. Čia pavojus miškuose kilti gaisrams išlieka sąlyginai neaukštas – vyrauja pirmos ir antros klasės miškų gaisringumas.

Tačiau ir šiuo atveju gyventojams patariama su ugnimi gamtoje elgtis atsargiai – nemėtyti nuorūkų, poilsinėse laužus kurti tik laužavietėse, o nesant tam būtinybės – susilaikyti nuo atvirų ugnies židinių.

Artimiausiomis dienomis lietaus jau nebeprognozuojama ir pajūryje.

Klaipėdoje antradienį vyraus tradicinė 20-21 laipsnių šiluma. Nuo trečiadienio termometro stulpelis ims kilti vis aukščiau, tačiau 30 laipsnių padalos jis nepasieks – dienomis vyraus 25-27 laipsnių šiluma. Penktadienio naktį pajūry vėl turėtų palyti, o dieną sugrįžti 20-21 laipsnių šiluma. Panašūs orai prognozuojami ir savaitgalį.

Vanduo Baltijos jūroje jau įšilęs iki 20 laipsnių.


2019-06-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt