P0

Kultūra

Įrengs knygomatą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-18


„Ar kada pagalvojote, kad būnant prekybos centre galima „pasikrauti kultūros“?” – taip Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pristato pirmąją šalyje automatizuotą knygų išdavimo sistemą – knygomatą. Jis stovės Klaipėdos PC „Akropolis“.

Klaipėdos PC „Akropolis“ stovėsiančio knygomato pristatymas rengiamas birželio 26 dieną, 14 val. Martyno Vainoriaus nuotr.

Knygą norinčiam pasiimti asmeniui reikės turėti skaitytojo pažymėjimą, o jį nuskenavus po specialiu skeneriu išsirinkti norimą leidinį iš tuo metu esančio asortimento.

Anot pranešimo, tokio specializuoto įrenginio, išduodančio su skaitytojo pažymėjimu knygas, idėja kilo Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos bendruomenei dar 2016 metais.

„Projektas „Kultūros baterija“ skirtas sukurti naują bibliotekos paslaugą „skaityk pramogaudamas“, kuri didintų kultūros prieinamumą ir leistų kultūros „pasikrauti“ kiekvienam prekybos centre besilankančiam ir pramogaujančiam studentui ar moksleiviui, senjorui ar visai šeimai“, – pranešime cituojama šio projekto vadovė Toma Gergelienė.

Tokio pobūdžio paslaugos JAV, Švedijoje, Kanadoje ir Nyderlanduose yra kuriamos, teikiamos jau nuo 2010 metų.

Automatizuotoje knygų išdavimo sistemoje bus galima rasti įvairios literatūros ne tik lietuvių, bet ir kitomis užsienio kalbomis, kad miesto svečiai, turistai iš kitų šalių taip pat galėtų be apribojimų naudotis šia nemokama paslauga.

Knygomato pristatymas rengiamas birželio 26 dieną, 14 val.


  2019-06-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt