P0

Politika, Svarbu

Tarp turtingiausių politikų – tik keletas iš pajūrio (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-18


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) antradienį pranešė, jog jos interneto svetainėje www.vmi.lt atnaujinti ir paskelbti viešų asmenų metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų duomenys už 2018 metus.

Čia skelbiami ir 200 didžiausią turtą už 2017 ir 2018 m. deklaravusių tokių asmenų sąrašai.

publicdomainpictures.net nuotr.

Tarp 200 turtingiausiųjų pavyko aptikti tik keturis pajūrio atstovus: tai 53 vietoje atsidūręs Neringos savivaldybės tarybos narys Dovydas Mikelis (1,422 mln. eurų vertės turtas), 61 vietoje esantis Kretingos rajono tarybos narys Vladas Baltuonis (1,27 mln. eurų) ir 67 vietoje esantis į naujos kadencijos Klaipėdos miesto tarybą neperrinktas liberalas Audrius Vaišvila (1,17 mlnl eurų), 106 poziciją užimantis Palangos meras Šarūnas Vaitkus (912 187 Eur).

Naujosios kadencijos Tarybų narių deklaracijos bus paviešintos kitąmet.

Praėjusiais metais išaugo turto deklaracijas turinčių teikti asmenų skaičius, taip pat papildomai viešinamos ir tų asmenų, kurie anksčiau turėjo prievolę deklaruoti turtą, tačiau iki tol jų turto deklaracijų išrašai nebuvo vieši, deklaracijos.

Vartotojų patogumui šiemet koreguotas VMI svetainės paieškos langas bei įdiegta duomenų peržiūros funkcija, leidžianti palyginti kelias skirtingais laikotarpiais pateiktas turto deklaracijas.

„Verta paminėti ir tai, kad nuo praėjusių metų galima matyti, kuri turtą deklaravusio asmens piniginių lėšų ar nekilnojamojo turto dalis yra Lietuvoje, o kuri – užsienyje. Taip pat, tame pačiame lange atvaizduojami pagrindinio deklaruotojo ir to asmens sutuoktinio duomenys, tad patogu peržiūrėti ir sutuoktinių turto pokyčius“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Gyventojų deklaruoto turto išrašų informaciją galima rasti čia. 


2019-06-18

Vienas komentaras apie “Tarp turtingiausių politikų – tik keletas iš pajūrio”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt