P0

Kultūra

„Muzikuojantis keltas” šiemet išskirtines emocijas dovanos jau tryliktą kartą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-19


Šiais metais jau tryliktą kartą Klaipėdoje rengiamo festivalio „Muzikuojantis keltas” metu jo klausytojus linksmins Mariaus Jampolskio ir Irūnos duetas, humoristinė aktorių ir atlikėjų grupė „Čilinam“, dainuojamosios poezijos atstovai Neda ir Olegas Ditkovskis, popklasikos grupė „El Fuego“, „Hiperbolės“ legenda Igoris Berinas su grupe „Huge Soul“ bei atlikėjas Radži.

Kasmet į „Muzikuojantį keltą” susirinkę klausytojai patiria neįprastą nuotykį – dviem valandoms leidžiasi į kelionę po Kuršių marias ir klausosi garsių Lietuvos atlikėjų čia surengiamų koncertų.

Organizatorių pranešime spaudai cituojamas ponas Dovydas, jau ne kartą dalyvavęs kelto koncertuose, susižavėjęs ir programa, ir peizažais, sako nusprendęs, kad geresnės dovanos Tėvo dienai nesugalvosi, ir savo bei draugės tėvams įteikė bilietus į Muzikuojantį keltą.

„Labai džiaugiausi, kad Tėvo dienos proga sugalvota dovana labai patiko ir mano, ir mano draugės tėvams. Rinkdamas, kuriai dienai pirkti bilietus, žinoma, dairiausi priimtinos muzikos atlikėjų. Ir nenusivyliau nei aš, nei mano kompanija – visiems neišdildomus įspūdžius paliko Nedos Malūnavičiūtės kartu su perkusininku specialiai kelto žiūrovams rengta programa „Bangų mūša“. Mėgstu Lietuvos bardus Kostą Smoriginą, Olegą Ditkovskį. Apskritai tas vakaras kelte pranoko visus lūkesčius”, – įspūdžiais dalinosi jis.

Savo asmenines šventes, anot organizatorių, kelte nusprendė atšvęsti ir ponas Evaldas, ir ponia Danguolė, pasikvietę dešimt penkiolika artimiausių žmonių. O ponia Rita, į Lietuvą atvykusi paviešėti iš Šveicarijos ir sužinojusi apie Muzikuojantį keltą, klaipėdietės draugės prašė pasirūpinti bilietais į jį.

„Esu pianistė, jau aštuoniolika metų gyvenu Šveicarijoje. Patikėkit, šeštadienio Muzikuojančio kelto programa buvau sužavėta iki širdies gelmių. Valio kelto kapitonui, kuris minučių tikslumu atplukdė saulės palydėti prie jūros vartų. Kelto aptarnaujantis personalas aprengtas estetiškai. Kad nebūtų šalta, žiūrovams paruošti pledai. Esu pakerėta, kad keltas gali būti naudojamas tokiems gražiems tikslams. Ir svarbiausia – vyksmas kelte žavi įvairaus amžiaus žmones. Tuo įsitikinau stebėdama šeimas, jaunų ir vyresnių žmonių kompanijas. Ačiū keltui, ačiū Klaipėdai. Išvažiuoju į Šveicariją su glėbiu pačių gražiausių įspūdžių ir jausmų”, – teigė ji

Kultūros straipsnių vidus

„Mes, atlikėjai, sulaukėme didelės dovanos – kvietimo koncertuoti Muzikuojančiame kelte. Mano daugelis prisiminimų kelte yra labai gražūs. Jame apima ramybė”, – savo jausmus reiškė atlikėja Neda Malūnavičiūtė.

Ji teigia, kad „Muzikuojantis keltas“ – išskirtinė vieta ne tik klausytojams, bet ir atlikėjams – koncertų salės, kuriose paprastai
koncertuojama, ir keltas yra lyg diena ir naktis.

„Muzikuojantis keltas“ man tapo tokia pačia tradicija, kaip ir Klaipėdoje vykstanti Jūros šventė. Manau, kad žmonės pasiilgsta nuoširdžios muzikos. Kartu tai ir pramoga, nes mes plaukiame“, – pasakojo Radži.

Atlikėjas tikino, kad „Muzikuojančiame kelte“ tvyro kiek kitokia atmosfera nei kituose koncertuose.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

„Tam, kad ją pajustų, žmogus turi pats tai patirti“, – sako Radži.

Vyras prisipažino, kad daugiau ant vandens jam muzikuoti netenka, todėl koncertas kelte – išskirtinė patirtis ir jam pačiam.

„Mes nuolat liūdime, kad, gyvendami Klaipėdoje, esame tolokai nuo jūros. Na, nueiname ant molo, paslampinėjame pajūriu. O štai tiesioginio ir platesnio sąlyčio su vandeniu – ir nėra. Jachtose, kateriuose tetelpa geriausiu atveju dešimt žmonių. O kelte – prašau, keli šimtai. Ir gėriesi ne tik peizažais, bet ir įspūdžius paaštrinančiais meno kūriniais“,-  sakė plaukiojančios koncertų salės sužavėta aktorė Virginija Kochanskytė.


2019-06-19

Vienas komentaras apie “„Muzikuojantis keltas” šiemet išskirtines emocijas dovanos jau tryliktą kartą”

  1. Sveiki, į kokį terminalą sugrįžta keltas?. Dalyvausime Radžio koncerte. Ačiū, lauksiu atsakymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt