P0

Švietimas

Palaimino Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos vietą (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-20


Ketvirtadienį Klaipėdos savivaldybės taryba savo posėdyje pritarė, kad Klaipėdos jūrų kadetų mokykla veiktų, kaip jau rašyta „Atviroje Klaipėdoje”, vietoj Ievos Simonaitytės mokyklos ir kad būtų pakeistas pastarosios pavadinimas. Kartu patvirtinti ir nauji įstaigos nuostatai, kuriuose numatyta, kad mokykloje bus įgyvendinami Jūrų kadetų ugdymo sampratos elementai, taip pat įrašytas buveinės adresas – Naikupės g. 25.

Klaipėdos savivaldybė praneša, kad idėjos įkurti mokyklą pastate Sportininkų g. 13 ateinančiais mokslo metais atsisakyta užsitęsus sprendimų priėmimo procedūroms dėl pastato perdavimo.

Jūrų kadetų mokykla, kaip ir planuota, duris Klaipėdoje atvers šių metų rugsėjo 1-ąją.

Švietimo vidus

Netrukus ant šio pastato puikuosis Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos pavadinimas Martyno Vainoriaus nuotr.

Skelbiama, jog siekiant užtikrinti tinkamas ugdymo sąlygas, šiuo metu mokyklos pastate Naikupės gatvėje remontuojami kabinetai, valgykla, tvarkoma aplinka.

Po balsavimo miesto Tarybos narė, liberalė Alina Velykienė prašė Savivaldybės administracijos ir mero atkreipti dėmesį į tai, kad iki rugsėjo 1-osios liko tik pora mėnesių, o tokie darbai dar nevykdomi, apleista, anot jos, yra ir mokyklos aplinka.

„Ten pilna švirkštų, šakų”, – sakė politikė.

Meras Vytautas Grubliauskas, reaguodamas į tokį pasisakymą, teigė, kad „visi čia sėdintys puikai supranta, kas yra rugsėjo pirmoji”.

Jūrų kadetų mokykloje bendrojo ugdymo programa bus papildyta Jūreivystės, laivybos ir karybos pagrindų ugdymo programa, neformaliojoa švietimo veiklomis. Užimtumas bus organizuojamas visą dieną iki 16–18 val.

Ateinančiais mokslo metais bus formuojamos 5–8 klasės. Jūrų kadetų mokykla bus auganti, tad ją pasirinkę mokiniai čia galės baigti 12 klasių ir įgyti vidurinį išsilavinimą.

Pagrindinis jūrų kadetų ugdymo tikslas – formuoti mokinių jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūros valstybės, pilietį, puoselėjantį jūrinės kultūros tradicijas ir jūreivystės istoriją. Kasdienis ugdymo procesas bus skirstomas į formalųjį ugdymą(si), poilsio laiką, savarankišką mokymąsi, neformaliojo švietimo veiklas ir pažintinę veiklą.

Mokykla turės Jūrų kadeto garbės kodeksą, savo simboliką: vėliavą, priesaiką, devizą, uniformą, asmeninius skiriamuosius ženklus. Įstaiga bendradarbiaus su Klaipėdos aukštąja jūreivystės mokykla, Klaipėdos universitetu, Klaipėdos laivininkų mokykla, Lietuvos Šaulių Sąjunga ir kitomis institucijomis.

Norintieji čia ugdyti savo vaikus, dar gali teikti prašymus dėl priėmimo.


2019-06-20

4 komentarai “Palaimino Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos vietą”

  1. Šią savaitę vykusiame tevų susirinkime buvo pranešta, jog savivaldybės biudžete pinigų mokyklai skirta nebuvo, uniformą tevai turės pasisiūti savo liešom, prašę pagalbos – rasti mokytojus bei pravėsti atydarymo šventę (nes pinigų nėra, nebuvo ir nebus). Gal jau atiduotu mokyklą kurti patiems tėvams, rastume partnerių bei kitų profesionalų, efektyviai realizuoti šią naują bei labai įdomią idėją.

    • Tai kad nepanasu jog pinigu savivaldybe nedave naujai mokyklai kurtis.vaikstant aplinkui grazu ziureti kaip vyksta tvarkymo ir remonto darbai. vadinasi pinigu yra ir bus jeigu vadovas sugebes tvarkytis.

    • Tokie pasisakymai tevu susirinkime rodo neprofesionaluma mokyklos busimuju vadovu ir duoda signala miesto valdziai kad reikia kuo greiciau pradeti galvoti kas vadovaus naujai mokyklai.

  2. Labai gaila jog toks puikus sumanymas virto eilių mūsų miesto valdininkų ir švietimo sk. vadovo neprofesionalumu irodymų. 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt