Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-06-21 |
Klaipėdietis liberalas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas kreipėsi į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) Paryžiuje, prašydamas įvertinti vykdytą miškų reformą.
„Stodami į EBPO įsipareigojome apjungti vienodos paskirties valstybines įmones ir depolitizuoti jų valdymą. Tačiau po Konstitucinio Teismo įpareigojimo pakartoti įstatymo priėmimo procedūrą iškilo rizika, kad mūsų įsipareigojimai bus pakeisti. Jau dabar priregistruota eilė pasiūlymų įstatymui, kurie prieštarauja OECD rekomendacijoms. Neramina ir tai, kad Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pamažu įvedinėja tiesioginį politinį valdymą urėdijoje. Ir tai jam leidžia daryti valstybinės įmonės statusas. Juk VĮ „Valstybinės miškų urėdijos“ generalinis direktorius yra pavaldus ne profesionalų sudarytai valdybai, bet tiesiogiai ministrui, kuris kėsinasi įvesti destrukciją“, – pranešime spaudai cituojamas S. Gentvilas.
Jis įsitikinęs, kad nusprendus depolitizuoti ir pertvarkyti urėdijas, aplinkos ministras neturėtų tiesiogiai kištis į urėdijos veiklą. Parlamentaras teigė, kad „valstiečiams“ savo valios primetimas tapęs politine norma kelia sąmyšį valstybėje.
„Buvęs Aplinkos ministras K. Navickas dar pernai viršijo savo įgaliojimus tiesiogiai įmonės valdybai liepęs nutraukti kirtimus konkrečiose vietovėse ir tai pavadino „savanorišku“ įmonės sprendimu, nors tai turėjo daryti per kirtimų leidimus išdavinėjančią Valstybinę miškų tarnybą. Dabartinis aplinkos ministras K. Mažeika ir premjeras S. Skvernelis prezidento rinkimų kampanijos tiesiojoje – balandžio 27 d. – nacionalinio miškasodžio metu, įmonės valdybai ir vadovams pareiškė, jog urėdijos centrinė būstinė privalo keltis į Kazlų Rūdą – K. Mažeikos vienmandatę apygardą“, – kalbėjo Seimo narys.
Parlamentaro teigimu, valdantieji viršija savo įgaliojimus tik prisidengdami siekimu depolitizuoti miškų urėdijas, o pavojaus signalais skambina urėdijų vadovų pareiškimai trauktis iš pareigų.
„Manau, vyriausiojo urėdo M. Pulkauninko sprendimas trauktis iš pareigų „nejaučiant ministerijos palaikymo“ yra rimtas signalas Lietuvai. Situaciją privalo įvertinti išorinės tarptautinės organizacijos“, – įsitikinęs S. Gentvilas.
Parašykite komentarą