P0

Politikų tribūna

EBPO prašo įvertinti miškų urėdijų reformą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-21


Klaipėdietis liberalas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas kreipėsi į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) Paryžiuje, prašydamas įvertinti vykdytą miškų reformą.

„Vyriausiojo urėdo sprendimas trauktis iš pareigų „nejaučiant ministerijos palaikymo“ yra rimtas signalas Lietuvai. Situaciją privalo įvertinti išorinės tarptautinės organizacijos“, – mano Simonas Gentvilas. 

„Stodami į EBPO įsipareigojome apjungti vienodos paskirties valstybines įmones ir depolitizuoti jų valdymą. Tačiau po Konstitucinio Teismo įpareigojimo pakartoti įstatymo priėmimo procedūrą iškilo rizika, kad mūsų įsipareigojimai bus pakeisti. Jau dabar priregistruota eilė pasiūlymų įstatymui, kurie prieštarauja OECD rekomendacijoms. Neramina ir tai, kad Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pamažu įvedinėja tiesioginį politinį valdymą urėdijoje. Ir tai jam leidžia daryti valstybinės įmonės statusas. Juk VĮ „Valstybinės miškų urėdijos“ generalinis direktorius yra pavaldus ne profesionalų sudarytai valdybai, bet tiesiogiai ministrui, kuris kėsinasi įvesti destrukciją“, – pranešime spaudai cituojamas S. Gentvilas.

Jis įsitikinęs, kad nusprendus depolitizuoti ir pertvarkyti urėdijas, aplinkos ministras neturėtų tiesiogiai kištis į urėdijos veiklą. Parlamentaras teigė, kad „valstiečiams“ savo valios primetimas tapęs politine norma kelia sąmyšį valstybėje.

„Buvęs Aplinkos ministras K. Navickas dar pernai viršijo savo įgaliojimus tiesiogiai įmonės valdybai liepęs nutraukti kirtimus konkrečiose vietovėse ir tai pavadino „savanorišku“ įmonės sprendimu, nors tai turėjo daryti per kirtimų leidimus išdavinėjančią Valstybinę miškų tarnybą. Dabartinis aplinkos ministras K. Mažeika ir premjeras S. Skvernelis prezidento rinkimų kampanijos tiesiojoje – balandžio 27 d. – nacionalinio miškasodžio metu, įmonės valdybai ir vadovams pareiškė, jog urėdijos centrinė būstinė privalo keltis į Kazlų Rūdą – K. Mažeikos vienmandatę apygardą“, – kalbėjo Seimo narys.

Parlamentaro teigimu, valdantieji viršija savo įgaliojimus tik prisidengdami siekimu depolitizuoti miškų urėdijas, o pavojaus signalais skambina urėdijų vadovų pareiškimai trauktis iš pareigų.

„Manau, vyriausiojo urėdo M. Pulkauninko sprendimas trauktis iš pareigų „nejaučiant ministerijos palaikymo“ yra rimtas signalas Lietuvai. Situaciją privalo įvertinti išorinės tarptautinės organizacijos“, – įsitikinęs S. Gentvilas.


2019-06-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt