P0

Regionas

Svarbiausias dėmesys – švietimui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-21


Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, jog naujoji rajono savivaldybės Tarybos valdančioji dauguma patvirtintoje savo darbų programoje pagrindinį dėmesį ketina skirti švietimui.

Bus peržiūrimas švietimo tinklas, atsisakant neracionalaus turto ir valdymo sprendimų.

Teigiama, jog rengiamasi spręsti vietų vaikų darželiuose trūkumo problemą, iki 200 eurų per mėn. didinant kompensaciją tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius Klaipėdos rajone. Bus peržiūrimas švietimo tinklas, atsisakant neracionalaus turto ir valdymo sprendimų. Planuojama miestelių ir kaimų darželius prijungti prie mokyklų, kai kurias mokyklas, neformaliojo ugdymo įstaigas sujungti, atsižvelgiant į dabartinį vaikų skaičių, demografinius rodiklius.

Ruošiamasi sukurti centralizuotą duomenų bazę popamokinio ugdymo įstaigoms bei prašyti tėvelių proporcingai prisidėti prie neformalaus vaikų ugdymo.

Imamasi ir didžiųjų infrastruktūrinių projektų.

Rajono meras Bronius Markauskas, pristatydamas darbų programą, teigė, kad, pradėjęs dirbti meru, rado daugybę suplanuotų projektų, kurių įgyvendinimas – nepakeliama našta Savivaldybės biudžetui.

„Visi projektai bus peržiūrimi, greičiausiai jie bus įgyvendinami mažesne apimtimi, nei planuota anksčiau. Projektams ieškome finansavimo ir iš kitų šaltinių, todėl jau dabar bendraujame su Vyriausybe, ministerijomis, siekdami pritraukti lėšas iš įvairių investicijų programų“, – pranešime cituojamas rajono meras.

Gargždų daugiafunkciam sporto centrui Dariaus ir Girėno gatvėje konkurso būdu bus pradėta ieškoti privataus investuotojo, kuris turėtų atlikti statybos darbus ir valdyti didžiulį sporto kompleksą daugiau nei dvidešimt metų.

Daugiafunkcio centro Sendvario seniūnijoje vystymui ir darželių problemos sprendimui kasmet planuojama skirti iki 1 mln. eurų. Bus siekiama pritraukti finansavimą ir iš valstybės biudžeto. Artimiausiu metu bus sprendžiama, ar šiam daugiafunkciam centrui ieškoti investuotojo, ar projektą įgyvendinti etapais.

Jau kitąmet tikimasi pradėti Gargždų kultūros centro renovaciją. Gargždų parką planuojama tvarkyti etapais, kasmet iš Savivaldybės biudžeto tam skiriant apie 100 tūkst. Eur. Dar 250 tūkst. eurų žaliųjų plotų ir želdinių sutvarkymui tikimasi gauti iš ES fondų.

Ieškoma galimybių atnaujinti ir Savivaldybės pastatą.

Siekiama sudaryti naują Bendruomeninių organizacijų tarybą, kurioje dirbtų visų 11 seniūnijų atstovai, lyderiai, galintys komunikuoti tiek su savivaldybe, tiek su seniūnijos bendruomenėmis, ir sugebėsiantys tikslingai ir aiškiai perduoti informaciją. Rajono savivaldybės nuotr.

Nutarta rengti verslo investicijų pritraukimo ir skatinimo strategiją, siekiant įtraukti ne tik Savivaldybės turimus instrumentus, bet ir Klaipėdos miesto savivaldybę, Klaipėdos universitetą.

Rajono politikai sieks į viešųjų paslaugų teikimą kuo plačiau įtraukti bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas. Todėl bus padidinta parama nevyriausybiniam sektoriui nuo 96 tūkst. iki 150 tūkst. eurų.

Apie tai kalbėta susitikime su seniūnijų bendruomenėmis. Siekiama sudaryti naują Bendruomeninių organizacijų tarybą, kurioje dirbtų visų 11 seniūnijų atstovai, lyderiai, galintys komunikuoti tiek su savivaldybe, tiek su seniūnijos bendruomenėmis, ir sugebėsiantys tikslingai ir aiškiai perduoti informaciją.

Daugiau finansavimo bus skirta ir gyventojų iniciatyvoms. Kelių tvarkymo programai, kuria gyventojai ir Savivaldybė prie kelių asfaltavimo prisideda lygiomis dalimis, dar vadinama „50+50 programa“, bus padvigubintas finansavimas. Planuojama jau kitąmet šiai programai skirti 0,5 mln. Eur lėšų iš savivaldybės biudžeto.


  2019-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt