P0

Svarbu, Verslas

Teslos proprovaikaičio bendrovė žvalgosi ir Klaipėdoje

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-06-22


Žymiojo išradėjo Nikola Tesla proprovaikaitis Tomislav Tesla ir jo bendraminčiai, tarp kurių yra lietuviai, įkūrę bendrovę „True Tesla Technologies”, sako šiuo metu ieškantys vietų, kur vystyti unikalia vadinama žaliąja technologija paremtus investicinius projektus. Kelionę nuo Lietuvos pradėję verslininkai penktadienį lankėsi ir Klaipėdoje – susitiko su Savivaldybės administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu.

„True Tesla Technologies”  komanda: pirmas iš kairės Valdas Nariūnas, Tomislav Tesla  – trečias iš dešinės. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvažiavome į Lietuvą, nes esame du lietuviai akcininkai ir bandome žalias technologijas pritraukti į mūsų šalį. Iš viso važiuosime per dešimt šalių – pradėjome būtent nuo Lietuvos. Apsilankėme Seime su savo pasiūlymais, pristatėme savo technologijas, reikia, kad Aplinkos apsaugos ir Energetikos ministerijos inicijuotų teisės aktų pakeitimus”, – po susitikimo aiškino „True Tesla Technologies” konsultantas Valdas Nariūnas.

Anot jo, kalba eina apie vandens telkiniuose dirbančias turbinas, kurios ir gamina elektros energiją, ir kartu valo vandenis.

„Mūsų technologijoms nereikalingos užtvankos, jos draugiškos gamtai, išvalo šiukšles – turbinos turi daug porūšių, sugaudo kaip gaudyklės šiukšles, surūšiuoja. Esame paskaičiavę, kad Kauno mariose pastačius jas prieš jau veikiančias turbinas vien ekonomija būtų apie milijonas eurų. Čia tas pat kaip mašinoje, kai užsikiša purkštukai ir kai važiuoja su švariais. Vakuuminu būdu siurbiamas dugnas ir viskas sutraukiama, išrūšiuojama”, – aiškino V. Nariūnas.

Pasak jo, vizitas į Klaipėdą buvo draugiškas, siekiant sužinot, kaip miestas žiūri į tokią iniciatyvą.

„Yra mintis, pavyzdžiui, tą pačią Dangės upę išvalyti su mūsų technologijomis ir paleisti ja mažųjų laivelių laivybą. Žiūrėjome ir „Vilniaus vandenyse”, kad kur į Nerį išleidžia išvalytas nuotekas, ant jų išmetimo vamzdžio pastatytume turbinas ir įmonė sau gamintų elektros energiją”, – sakė „True Tesla Technologies” atstovas.

Pasak jo, kompanijos atstovai dar važiuos ir į kitus Lietuvos miestus, o vėliau lankysis Latvijoje, Ukrainoje, Kirgizijoje,Uzbekistane, Kazchstane, Turkijoje, Šri Lankoje, Bangladeše, Indijoje ir kitur.

„Investavimui turime šimtaprocentinį finansavimą, mums tik reikalingas šalies palaikymas, reikalingi teisės aktai, garantiniai raštai”, – sakė V. Nariūnas.

G. Neniškis po susitikimo teigė negalintis nieko pasakyti apie pačią pristatytą technologiją, nes nėra inžinerinės srities specialistas, tačiau teigė patikinęs svečius, jog jei atsirastų jiems reikalinga teisinė bazė, Klaipėda tikrai lauktų tokio investicinio projekto ir sudarytų visas reikiamas sąlygas, kiek yra savivaldos kompetencijoje.


  2019-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt