P0

Miestas, Svarbu

Jūros šventė – su įspūdingu Prancūzijos teatro pasirodymu

Avatar

Martynas Vainorius
2019-06-26


Likus lygiai mėnesiui iki Jūros šventės pradžios jos organizatoriai trečiadienį surengė spaudos konferenciją, kurios metu pristatė didžiąją dalį būsimų renginių programos.

plasticiensvolants.com nuotr.

Jo vinimi šiemet bus Prancūzijos gatvės teatro grupės „Plasticiens Volants” („Skraidantys plastikai”) jūrinis spektaklis „Perlo istorija”. Penktadienio ir šeštadienio vakarais (liepos 26 ir 27 dienomis) nuo 23 val. jį bus galima išvysti piliavietės aikštėje.

Įspūdingos helio pripildytos jūrinių padarų figūros skraidys ir tarp „aktorių” bus ir 25 metrų ilgio gyvatė.

„Reikiamas helio kiekis toks didelis – per 300 kubinių metrų, kad buvo labai sudėtinga jį patenkinti. Reikėjo iš anksto užsakyti”, – pasakojo vienas iš šventės organizatorių VšĮ „Klaipėdos šventės” vadovas Romandas Žiubrys.

Beje, organizatoriai spektakliui ieško dešimties savanorių, geriausia, kad būtų suprantantys prancūziškai – penki reikalingi vaidinti, penki – padėti suvaldyti skraidančius objektus.

„Klaipėdos švenčių” kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė sakė, kad gali dar atsirasti keletas iniciatyvų, bet visa renginių bazė jau yra. Šventės metu vyks apie 100 įvairiausių renginių ir pasirodymų.

Koncertai šiemet vyks Kruizinių laivų terminale, Teatro aikštėje, Kūlių vartų gatvėje vėl įrengtoje pikniko zonoje, baigiamo rekonstruoti Jono kalnelio saloje įsikurs zona, kur koncertuos senjorai, tautinių mažumų kolektyvai.

Tarp koncertuosiančių grupių ir atlikėjų organizatoriai minėjo „Saulės kliošą”, Klaipėdos džiazo orkestrą, „Ministry of Echology”, „Baltąjį kirą”, Kazimierą Likšą ir grupę „Karmą”, Ieva Norkutę, Moniką Linkytę, „Balkumbia”, „Freaks on floor”, Justiną Jarutį, Jurgą bei kitus.

Kruizinių laivų terminalo koncertus atidarys šiemet 40-metį mininti grupė „Studija”.

„Programai šūkį „Neliūdėkim” pasiskolinome iš publikos. Joje bus 80 procentų naujų kūrinių, kurie suguls į kompaktinę plokštelę, kurią dar dailiname. Turėsime naujų hitų. Koncerte, žinoma, bus ir „Mano mieste”, kurios pavadinimas yra „Dabartis”, ir „Draugams”, – spaudos konferencijos metu sakė „Studijos” lyderis Stepas Januška.

Pasak jo, paskutinį kartą grupė Jūros šventėje pasirodė, kai minėjo 35 metų sukaktį, o bendrai paėmus esą tikriausiai buvo tik keletas kartų, kai per Jūros šventę nekoncertavo kurioje nors scenoje.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Kartu su šventės fejerverku šiemet koncertuos Monique.

Pasak D. Grikšaitės, gatvėse laukiami visi muzikantai, tačiau jie turi groti tik akustiniais instrumentais, be jokių stiprintuvų ir garso kolonėlių.

Beje, Teatro aikštės koncertus pristatanti bendrovės „Avitela”, šiemet mininti savo 25 metų gimtadienį, šventės metu vykdys žaidimą, kurio metu vienam iš apsilankiusių šioje vietoje atiteks plačiaekranis „Philips” televizorius.

Vardindami kitas šventės įdomybes organizatoriai minėjo, kad Tiltų ir Turgaus gatvės sankryžoje bendrovės „Etna” dėka atsiras fontanas. Turgaus gatvėje bus pastatyta vandens arka, pro kurią bus galima praeiti nesušlapus, o šv. Jono bažnyčios vietoje atsiras nauja Aidos Pečeliūnienės ekspozicija, kurioje – Simono Dacho laikų Klaipėda. Joje stovės ir Klaipėdos regiono modeliavimo klubo „Mikropasaulis” atkurtų jau nebeegzistuojančių bažnyčių modeliai.

Šiemet publiką vėl džiugins ir Šokantys fontanai, sugrįšiantys į Jono kalnelį.

Vaikiškų renginių detalės dar tikslinamos, apie juos organizatoriai praneš vėliau.

Su Jūros šventės programa galite susipažinti čia. 


2019-06-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt