P0

Uostas ir jūra

„Achemos grupės“ pretenzija koreguoja „Klaipėdos naftos“ planus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-27


Ketvirtadienį nesusirinkus valstybės valdomos AB „Klaipėdos nafta“ (KN) akcininkų kvorumui nebuvo priimti sprendimai dėl jos vykdomos reguliuojamos veiklos perkėlimo į dukterinę bendrovę UAB „SGD terminalas“.

Anot bedrovės pranešimo, KN visuotinis akcininkų susirinkimas neįvyko antrajam pagal dydį akcininkui ir didžiausiam dujų vartotojui šalyje koncernui „Achemos grupė“ prieš pat susirinkimą pateikus pretenziją dėl KN planuojamo reguliuojamos
veiklos perleidimo dukterinei bendrovei.

72 proc. KN akcijų priklauso valstybei, 10 proc. akcijų UAB koncernui „Achemos grupė“.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Artimiausiomis dienomis turėsime įsigilinti į savo antrojo pagal dydį akcininko gautą pretenziją ir papildomai įvertinti visus jų keliamus klausimus. Tuomet bus aiškiau, kaip keisis mūsų bendras planas ir kokiais terminais galėtų vykti saugumo dedamosios kaštų mažinimas vartotojams“, – teigia M. Jusius.

Teigiama, kad nors bendras tikslas išpirkti laivą-saugyklą išdėstant jo išlaikymo kaštus per visą veiklos terminą nesikeičia, tačiau įgyvendinti sprendimus dėl saugumo dedamosios mažinimo vartotojams jau nuo liepos 1 d. tampa nerealu. SGD reguliuojamos veiklos perleidimas KN esą yra itin svarbus, siekiant įgyvendinti įsipareigojimus, susijusius su saugumo dedamosios mažinimu.

„Buvome pasiruošę vykdyti turimą veiksmų planą, kuris būtų leidęs artimiausiu metu mažinti saugumo dedamąją. Reguliuojamos veiklos perleidimas į dukterinę bendrovę yra reikšminga viso projekto finansinio plano dalis. Tai, kad neįvyko mūsų akcininkų susirinkimas ir nebuvo priimti reikiami sprendimai, yra esminis nukrypimas nuo turėto plano, todėl projekto grafikas neišvengiamai koreguosis“, – pranešime spaudai cituojamas KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius.

Per biržą KN išplatino pranešimą, kuriame aiškina, kad „Achemos grupės” pateikti nuogąstavimai dėl galimo teisės aktų nesilaikymo, jos vertinimu, yra nepagrįsti. Kartu pažymima, kad KN Audito komitetas nemato prielaidų ar faktų, kad sandoris būtų nesąžiningas ir nepagrįstas bendrovės ir jos akcininkų atžvilgiu.


  2019-06-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt