P0

Kriminalai ir nelaimės

Baigtas narkotikų kontrabandos iš Ispanijos tyrimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-27


Klaipėdos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelio kiekio narkotinės medžiagos kontrabandos ir kvaišalų platinimo.

Anot policijos pranešimo, ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotikais buvo pradėtas 2018 m. vasarą. Tyrėjai nustatė, kad Klaipėdos mieste buvo platinamos iš Ispanijos į Lietuvą atgabentos kanapės.

Tyrimo duomenimis, kvaišalų kontrabanda ir jų pardavimu vertėsi keturių asmenų organizuota grupė. Įtarta, kad 19-metė ir 21-erių anksčiau neteistos moterys atliko padėjėjų ir kurjerių vaidmenis, o 29-erių amžiaus alytiškio bute buvo saugomi iš užsienio atgabenti narkotikai. Šis asmuo sulaikytas 2018 m. lapkritį bendradarbiaujant su Alytaus apskrities pareigūnais. Per kratą pas šį anksčiau už sukčiavimą ir kvaišalų platinimą teistą kaltinamąjį buvo sulaikyta ir iš Ispanijos atvykusi kurjerė bei rasti apie 2 kg kanapių. Narkotikai buvo paslėpti kelioniniame krepšyje, skalbimo miltelių pakete.

Nustatyta, kad nusikaltimo organizatorius sekė siuntinį per globalią padėties nustatymo sistemą (GPS). Pats 2012 m. Airijoje už kanapių auginimą ir platinimą teistas narkotikų kontrabandos organizatorius buvo sulaikytas kitą dieną Kalvarijos pasienio kontrolės punkto ribose, dar viena jo bendrininkė, įtariama padėjusi Ispanijoje įgyti narkotines medžiagas ir paruošusi jas kontrabandai, sulaikyta vėliau.

Trys asmenys kaltinami narkotinių medžiagų kontrabanda ir neteisėtu disponavimu narkotikais turint tikslą juos platinti dideliais kiekiais. Organizatoriui taip pat pareikštas kaltinimas dėl kvaišalų platinimo.

Be to, uostamiestyje sulaikyti ir baudžiamojon atsakomybėn patraukti dar du asmenys – kanapių perpardavinėtojas ir narkotikų vartotojas.

Organizuotos grupės nariams buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Šiuo metu vienas kaltinamasis suimtas, kitiems paskirtos skirtingos kardomosios priemonės – namų areštas, 5 000  Eur užstatas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

19-metės atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamojo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis dideliais kiekiais baudžiama laisvės atėmimu nuo 8 iki 10 metų.


  2019-06-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt