Veidai

Garbaus amžiaus agluonėniškis džiaugiasi gyvenimu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-27


Devyniasdešimtąjį jubiliejų atšventęs agluonėniškis Kazys Alminauskas stebina guvumu.

Viešnias iš Klaipėdos rajono savivaldybės tarpduryje pasitikęs šypsodamasis senolis pripažino, jog ir iš tiesų jam šį birželį suėjo jau visi 93-eji. Mat su kunigo pagalba teko keisti gimimo datą, kad nebūtų išvežtas į karą…

„Kaip mane pastebėjote?“ – stebėjosi K. Alminauskas, klausydamasis jam skirtų Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Violetos Riaukienės, Agluonėnų seniūnės padėjėjos Alinos Žilienės ir vyresniosios specialistės Marijonos Ruigienės linkėjimų.

Viešnioms garbaus amžiaus senolis pasakojo, kad jo gyvenimas jaunystėje nebuvo lengvas: karai, pokariai ir kiti neramumai likimą kreipė taip, kad ne vienerius metus teko praleisti tremtyje. Ištremtas buvo, kaip pats sako, už politiką – valdžiai atrodė nepatikimas.

„Kad lagerio prižiūrėtojai nesuprastų apie ką kalbamės su bendraminčiais, teko net Morzės abėcėlę išmokti“, – pasakojo agluonėniškis, šioje gyvenvietėje  įsikūręs 1979 metais. Iki tol gyveno Grobštuose ir visą gyvenimą dirbo grūdų sandėlyje.

Politinis kalinys K. Alminauskas vėliau niekuomet nepraleisdavo nė vieno renginio, kuriuose būdavo puoselėjama lietuvybė ir patriotiškumas. Vyrą visuose renginiuose būdavo galima išvysti pirmose gretose su Lietuvos trispalve rankose.

Agluonėnų seniūnės pavaduotoja A. Žilienė pasakojo, kad Kazys ir dabar pats kieme su grėbliu darbuojasi, kerpa gyvatvorę. Ne veltui buvusio kolūkio pirmininkas A. Treigys vienais metais sodybai buvo suteikęs gražiausiai tvarkomos sodybos vardą. Tai primena ant namo vis dar kabanti lentelė.

„Kiek pajėgiu, tiek ir dabar tvarkausi, apeisit, apžiūrėsit“, – šypsenos neslėpė senolis.

„Medikai galėtų tirti tėtį kaip pavyzdį, kaip vartojant daug cukraus ir druskos nesiskųsti jokiais rimtesniais sveikatos sutrikimais“, – sakė kartu su tėvu gyvenantis jauniausias sūnus Dangiras.

Agluonėniškis iš viso susilaukė 4 vaikų – trijų sūnų ir vienos dukters. Vyriausiasis Kazys mirė vos dviejų mėnesių amžiaus. Liko trys: sūnūs Kęstutis ir Dangiras, dukra Silva. Jie giminę papildė trimis anūkėmis.


2019-06-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt