P0

Uostas ir jūra

Paminės žygio per Baltijos jūrą 20-metį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-27


Penktadienį, birželio 28 dieną, 16.30 val. Lietuvos jūrų muziejuje bus paminėtas žygio per Baltijos jūrą „Baltoscandia′99“ 20-metis.

Sukakčiai paminėti muziejus skelbia parengęs parodą – stendus su nuotraukomis iš žygių „Baltoscandia‘99“ ir iš Gintaro Paulionio žygio per Baltiją „Dėl tavęs aš perplauksiu jūrą“.

Kanoja, kuria trys vyrai  – Vytautas Žalys, Vytautas Germanavičius ir Audronis Skurvydas – pasiryžo kirsti Baltiją, yra eksponuojama Lietuvos jūrų muziejaus kieme – lauko ekspozicijoje.

1999 metų birželio 26-osios vakarą V. Žalys, V. Germanavičius ir A. Skurvydas leidosi į pirmąjį Baltijos jūreivystės istorijoje žygį kanoja. Jūrų muziejaus archyvo nuotr.

Čia pat eksponuojama ir irklinė valtis „Alfredas Jansenas“, kuria 1994 metais Baltijos jūrą perplaukė Gintaras Paulionis, žuvęs prie pat gimtųjų Nidos krantų. Savo žygį trys vyrai ir skyrė būtent Gintaro kelionės atminimui.

Uosto vidus kompas

1999 metų birželio 26-osios vakarą V. Žalys, V. Germanavičius ir A. Skurvydas leidosi į pirmąjį Baltijos jūreivystės istorijoje žygį kanoja. Išplaukę nuo Palangos gelbėjimo stoties, žygeiviai kelionę baigė po dvylikos parų Švedijos uoste Kalmare. Iš viso keliautojai nuplaukė beveik 500 kilometrų. Iki tol dar niekas nebuvo perplaukęs Baltijos jūros tokia jūrinėms kelionėms netinkama plaukiojimo priemone.

Žygio iniciatoriaus diplomato V.  Žalio teigimu, svarbiausias jų jūrinės kelionės tikslas buvo įrodyti sau ir visai Lietuvai, kad nesame tik šalis prie jūros.

„Esame jūrinė tauta, esame jūrine šalis ir tai buvo pagrindinė plaukimo idėja,  – pasakoja Vytautas Žalys. – Pasirengti kelionei reikėjo ir fiziškai. Sportuodamas valandų valandas sporto salėje, užsimerkdavau ir mintyse regėdavau, kaip leidžiuosi tolyn į jūrą ir matau tolstant Palangos bažnyčios bokštus” .

Žygio dalyviai teigia tikėjęsi, kad jų kelionė taps tam tikru paskatinimu kitiems Lietuvos plaukiotojams. 

„Manėme, kad po mūsų žygio atsiras daugiau tokių plaukiotojų. Būtume jiems suteikę visą įmanomą pagalbą. Deja, taip neatsitiko”, – apgailestavo V.  Žalys, mat norinčiųjų  pakartoti žygį „Baltoscandia‘99“ iki šiol taip ir neatsirado. 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-06-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt